Niezależni twórcy kręcą komedię fantasy
"Twoja stara. Baśń". Taki tytuł będzie miał film, który właśnie realizuje niezależne studio Szczauki Pictures. Jak zapowiada autor obrazu Łukasz Jedenasty projekt ma być zwariowaną komedią, której nie powstydziliby się nawet członkowie grupy Monty Pythona. Tymczasem wszystko powstaje bez jakiegokolwiek budżetu.
"Twoja stara. Baśń". Taki tytuł będzie miał film, który właśnie realizuje niezależne studio Szczauki Pictures. Jak zapowiada autor obrazu Łukasz Jedenasty projekt ma być zwariowaną komedią, której nie powstydziliby się nawet członkowie grupy Monty Pythona. Tymczasem wszystko powstaje bez jakiegokolwiek budżetu.

Film jest oczywiście megaprodukcją i będzie to jak najbardziej pełny metraż. To komedia, w której wszystko jest możliwe, a jej przebieg zupełnie nieprzewidywalny. Główny bohater przeżyje przygody, jakich by sobie nie życzył, zresztą nie tylko sobie, ale radzić będzie musiał i to skutecznie, gdyż taką wykręconą historię zgotował mu scenarzysta i reżyser w jednej osobie czyli wspomniany już Łukasz Jedenasty.
"Twoja stara. Baśń" to komedia akcji osadzona w baśniowym średniowieczu, w Polsce, rzecz jasna - zapowiada Jedenasty.
Główny bohater - Gienko - jest skromnym mazurskim rybakiem, którego bardziej jednak interesują dziewczyny i miód pitny aniżeli rybołówstwo. Pewnego dnia bohater ten znajduje w lesie tajemniczy przedmiot, przez który wpada w poważne tarapaty - zostaje niesłusznie oskarżony o zabicie dwóch rycerzy. Ścigany przez "królewskich", Gienko wyrusza do zamku szukać sprawiedliwości i zemsty, przeżywając (czasem ledwo) po drodze wiele przygód (między innymi spotkanie z Czerwonym Kapturkiem, Robin Hoodem, walkę ze Smokiem Wawelskim).
Wszystko okraszone humorem, którego nie powstydziłaby się grupa Monty Pythona oraz efektami, których mógłby pozazdrości wytwórni Szczauki Pictures sam Peter Jackson (wziąwszy pod uwagę fakt, że "Twoja stara. Baśń" powstaje bez żadnego budżetu, oczywiście) - uczciwie wyjaśnia autor filmu.
W filmie zobaczymy, w głównej roli Gienka samego Łukasza Jedynastego. W pozostałych rolach wystąpia między innymi: Marek Grabie (ostatnio znany z brawurowej roli dr Dreyfusa w improwizowanym serialu "Spadkobiercy"), a także Joanna Kołaczkowska z kabaretu Hrabi. Wreszcie aktorzy-amatorzy znani z poprzednich produkcji Szczauki Pictures, a także kilka nowych twarzy.
Źródło: stopklatka.pl



naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1976, kończy 49 lat
ur. 1939, kończy 86 lat
ur. 1999, kończy 26 lat
ur. 1976, kończy 49 lat
ur. 1970, kończy 55 lat

