Nintendo rośnie w siłę. Switch sprzedaje się świetnie

Japończycy maja powody do zadowolenia. Ich najnowsza konsola trafiła do przeszło 35 milionów graczy.

Japończycy maja powody do zadowolenia. Ich najnowsza konsola trafiła do przeszło 35 milionów graczy.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  switch 

Nintendo opublikowało najnowsze dane sprzedażowe, które mogą napawać korporację optymizmem. W ostatnim kwartale rozliczeniowym, który zakończył się w czerwcu, firma dostarczyła 2,13 miliona nowych konsol z linii Switch. Tym samym łączna sprzedaż tego modelu osiągnęła pułap 36,87 miliona egzemplarzy. I choć kwartalny zysk operacyjny zmalał o 10,2% w skali roku (do poziomu 27,4 miliarda jenów), to w tym samym czasie dochody wzrosły o 2,4%, osiągając wartość 172 miliardów jenów.

A firma dopiero się rozkręca - w najbliższych miesiącach planuje wypuścić do sprzedaży kilka nowych modeli konsoli. Lada moment rozpocznie się masowa kampania reklamowa odświeżonego Switcha z wydajniejszym układem zasilania, z kolei we wrześniu zadebiutuje Switch Lite, który ma zastąpić 3DS-a.Nintendo szykuje się do pobicia kolejnych rekordów sprzedażowych. Oraz do odświeżenia swojego portfolio.

Switch Lite wydaje się najważniejszym projektem firmy na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Powstał jako odpowiedź na słabnącą pozycję wspomnianego 3DS-a, który w ostatnim kwartale sprzedał się zaledwie w 200 tysiącach sztuk. Lite ma być jego duchowym spadkobiercą - konsolą wyłącznie przenośną, która nie romansuje z rynkiem klasycznych konsol telewizyjnych, tak jak czyni to hybrydowy Switch. A przy okazji zabójcą przestarzałej platformy, która już dawno powinna odejść na zasłużoną emeryturę.

W tym roku zadebiutują także takie gry jak Pokémon SwordPokémon ShieldLuigi’s Mansion 3 czy remake Legend of Zelda: Link’s Awakening z 1993 roku. Każdy z tych tytułów jest potencjalnym kandydatem na murowany hit sprzedażowy i szansą na zwiększenie sprzedaży obecnej generacji konsol.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV