Nintendo Switch otrzyma zakrzywione kontrolery? Ten patent na to wskazuje

Do sieci trafił patent, który przedstawia nietypowe, zakrzywione kontrolery JoyCon dla konsoli Nintendo Switch.

Do sieci trafił patent, który przedstawia nietypowe, zakrzywione kontrolery JoyCon dla konsoli Nintendo Switch.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak

Nintendo znane jest z nieszablonowych rozwiązań i wyjątkowych kontrolerów. Wystarczy wspomnieć chociażby o kartonowych zestawach Labo i dziwnym gadżecie, którego pierwszy teaser trafił do sieci kilka dni temu. Wygląda na to, że to jeszcze nie koniec nietypowych akcesoriów do Switcha, bo w sieci pojawiły się grafiki, które prezentują... zakrzywione kontrolery JoyCon.

Poniższe szkice pojawiły się na japońskiej stronie z patentami. Widoczne na nich kontrolery JoyCon również wsuwane są w konsolę, ale są przy tym zgięte w górnej części. Można przypuszczać, że takie rozwiązanie ma na celu uczynienie sprzętu bardziej ergonomicznym, szczególnie dla osób o większych dłoniach.

Pojawienie się w sieci tego patentu nie jest gwarantem tego, że Nintendo rzeczywiście zamierza wprowadzić taki produkt na rynek. Trzeba jednak przyznać, że wprowadzenie alternatywnych kontrolerów JoyCon mogłoby być naprawdę dobrym ruchem, szczególnie biorąc pod uwagę związane z nimi problemy, takie jak "dryfowanie" gałek analogowych.

Źródło: nintendolife.com / fot. Nintendo

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV