Repertuar kin Nowość Program TV

Nintendo Switch to najszybciej sprzedająca się konsola 8. generacji

Wypuszczenie hybrydowej konsoli wydawało się ryzykownym zagraniem, ale wszystko wskazuje na to, że opłacało się je podjąć. Switch jest najlepiej sprzedającą się konsolą obecnej generacji.

Gdybyśmy porównali liczbę sprzedanych konsol obecnej generacji, starcie to wygrałoby Sony, deklasując swoich konkurentów. Ale jeśli przyjrzymy się dynamice sprzedaży poszczególnych sprzętów w pierwszych miesiącach od ich premiery, okaże się, że król może być tylko jeden. I jest nim Nintendo.

Firma The NPD Group postanowiła przeanalizować, jaką popularnością cieszyły się najnowsze konsole w pierwszych miesiącach sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Tu doszło do małego zaskoczenia. Choć w ogólnym rozrachunku Switch trafił do ok. 22,86 mln odbiorców, a konsole z serii PlayStation 4 do 81,2 mln graczy, to Nintendo może pochwalić się najlepszą dynamiką sprzedaży. Od momentu premiery na amerykańskim rynku sięgnęło po nią 8,7 mln użytkowników, żadna inna konsola z ostatnich lat nie cieszyła się aż taką popularnością.

A to nie jedyny sukces, który mogą odtrąbić Japończycy – przedstawiciele Nintendo sięgnęli także po tytuł najlepszego wydawcy 2018 roku. I spora w tym zasługa gry Super Smash Bros. Ultimate, która w 11 dni trafiła do trzech milionów amerykańskich odbiorców. Od 2011 roku, czyli od premiery 3DS-a, firma nie radziła sobie tak dobrze na terenie Stanów. Nadspodziewanie dobrze wypadł także eShop, którego obroty wzrosły w porównaniu do 2017 roku aż o 105%.

-
Plotka
-

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8: Deluxe, Pokemon: Let’s Go, Pikachu! oraz Pokemon: Let’s Go, Eevee! to tytuły, które przyczyniły się do sukcesu Switcha na terenie USA. A kolejne miesiące przyniosą kolejne tytuły, w tym m.in. długo wyczekiwaną, pełnoprawną kontynuację serii Pokemon. Choć Nintendo weszło w ósmą generację ze sporym opóźnieniem względem Sony i Microsoftu, szybko dogania swoich konkurentów.

Źródło: dualshockers.com / Zdjęcie: Nintendo

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Kapitan Marvel – nowe zdjęcie superbohaterki…

Kapitan Marvel wejdzie na ekrany kin w marcu tego roku, a w sieci pojawiają się…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny luty. Nowe seriale i filmy na luty 2019 to…

spoilery
-

Arrow: sezon 7, odcinek 10 –…

Po miesięcznej przerwie nasza ulubiona Strzała wróciła na ekrany. Właściwie można powiedzieć, że dwie, ponieważ…

Ocena recenzenta:
3
Adam Siennica
-

Wybrano najbardziej pożądane seriale na świecie.…

Przyznano nagrody dla najbardziej pożądanych seriali na świecie, czyli takich, na których kolejne odcinki widzowie…

Adam Siennica
-

Star Wars Celebration 2019 – oficjalny…

Rusza promocja Star Wars Celebration 2019, czyli imprezy organizowanej przez Lucasfilm dla fanów Gwiezdnych Wojen.

Michalina Reda
-

Supergirl – oto Lex Luthor z…

Lex Luthor pojawi się w serialu Supergirl. Zobaczcie pierwsze zdjęcie bohatera, w którego wciela się…

Co o tym sądzisz?