Repertuar kin Nowość Program TV

Nintendo Switch to najszybciej sprzedająca się konsola 8. generacji

Wypuszczenie hybrydowej konsoli wydawało się ryzykownym zagraniem, ale wszystko wskazuje na to, że opłacało się je podjąć. Switch jest najlepiej sprzedającą się konsolą obecnej generacji.

Gdybyśmy porównali liczbę sprzedanych konsol obecnej generacji, starcie to wygrałoby Sony, deklasując swoich konkurentów. Ale jeśli przyjrzymy się dynamice sprzedaży poszczególnych sprzętów w pierwszych miesiącach od ich premiery, okaże się, że król może być tylko jeden. I jest nim Nintendo.

Firma The NPD Group postanowiła przeanalizować, jaką popularnością cieszyły się najnowsze konsole w pierwszych miesiącach sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Tu doszło do małego zaskoczenia. Choć w ogólnym rozrachunku Switch trafił do ok. 22,86 mln odbiorców, a konsole z serii PlayStation 4 do 81,2 mln graczy, to Nintendo może pochwalić się najlepszą dynamiką sprzedaży. Od momentu premiery na amerykańskim rynku sięgnęło po nią 8,7 mln użytkowników, żadna inna konsola z ostatnich lat nie cieszyła się aż taką popularnością.

A to nie jedyny sukces, który mogą odtrąbić Japończycy – przedstawiciele Nintendo sięgnęli także po tytuł najlepszego wydawcy 2018 roku. I spora w tym zasługa gry Super Smash Bros. Ultimate, która w 11 dni trafiła do trzech milionów amerykańskich odbiorców. Od 2011 roku, czyli od premiery 3DS-a, firma nie radziła sobie tak dobrze na terenie Stanów. Nadspodziewanie dobrze wypadł także eShop, którego obroty wzrosły w porównaniu do 2017 roku aż o 105%.

-
Plotka
-

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8: Deluxe, Pokemon: Let’s Go, Pikachu! oraz Pokemon: Let’s Go, Eevee! to tytuły, które przyczyniły się do sukcesu Switcha na terenie USA. A kolejne miesiące przyniosą kolejne tytuły, w tym m.in. długo wyczekiwaną, pełnoprawną kontynuację serii Pokemon. Choć Nintendo weszło w ósmą generację ze sporym opóźnieniem względem Sony i Microsoftu, szybko dogania swoich konkurentów.

Źródło: dualshockers.com / Zdjęcie: Nintendo
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Toy Story 4 – pełny zwiastun…

Toy Story 4 to najnowszy kinowy film studia Pixar. Kontynuacja przygód popularnych bohaterów zawita na…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.