Przeczytaj w weekend

Nintendo Switch to najszybciej sprzedająca się konsola 8. generacji

Wypuszczenie hybrydowej konsoli wydawało się ryzykownym zagraniem, ale wszystko wskazuje na to, że opłacało się je podjąć. Switch jest najlepiej sprzedającą się konsolą obecnej generacji.

Wypuszczenie hybrydowej konsoli wydawało się ryzykownym zagraniem, ale wszystko wskazuje na to, że opłacało się je podjąć. Switch jest najlepiej sprzedającą się konsolą obecnej generacji.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  switch 

Gdybyśmy porównali liczbę sprzedanych konsol obecnej generacji, starcie to wygrałoby Sony, deklasując swoich konkurentów. Ale jeśli przyjrzymy się dynamice sprzedaży poszczególnych sprzętów w pierwszych miesiącach od ich premiery, okaże się, że król może być tylko jeden. I jest nim Nintendo.

Firma The NPD Group postanowiła przeanalizować, jaką popularnością cieszyły się najnowsze konsole w pierwszych miesiącach sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Tu doszło do małego zaskoczenia. Choć w ogólnym rozrachunku Switch trafił do ok. 22,86 mln odbiorców, a konsole z serii PlayStation 4 do 81,2 mln graczy, to Nintendo może pochwalić się najlepszą dynamiką sprzedaży. Od momentu premiery na amerykańskim rynku sięgnęło po nią 8,7 mln użytkowników, żadna inna konsola z ostatnich lat nie cieszyła się aż taką popularnością.

A to nie jedyny sukces, który mogą odtrąbić Japończycy - przedstawiciele Nintendo sięgnęli także po tytuł najlepszego wydawcy 2018 roku. I spora w tym zasługa gry Super Smash Bros. Ultimate, która w 11 dni trafiła do trzech milionów amerykańskich odbiorców. Od 2011 roku, czyli od premiery 3DS-a, firma nie radziła sobie tak dobrze na terenie Stanów. Nadspodziewanie dobrze wypadł także eShop, którego obroty wzrosły w porównaniu do 2017 roku aż o 105%.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8: Deluxe, Pokemon: Let's Go, Pikachu! oraz Pokemon: Let's Go, Eevee! to tytuły, które przyczyniły się do sukcesu Switcha na terenie USA. A kolejne miesiące przyniosą kolejne tytuły, w tym m.in. długo wyczekiwaną, pełnoprawną kontynuację serii Pokemon. Choć Nintendo weszło w ósmą generację ze sporym opóźnieniem względem Sony i Microsoftu, szybko dogania swoich konkurentów.

Źródło: dualshockers.com / Zdjęcie: Nintendo

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV