Repertuar kin Nowość Program TV

Retrokonsole od Nintendo znikają z rynku. Firma postawi na usługę Switch Online

Przez kilka lat minikonsole od Nintendo święciły triumfy przed świętami Bożego Narodzenia. Jak się okazuje, tegoroczna Gwiazdka może być ich ostatnią.

Tak przynajmniej zasugerował Reggie Fils-Aimé, szef Nintendo of America, który na łamach The Hollywood Reporter poinformował, że firma rezygnuje z dalszej produkcji tych sprzętów. Kiedy Nintendo NES Classic oraz SNES Classic wyprzedadzą się, korporacja nie uzupełni stanów magazynowych. Jeśli ktoś zatem chciałby wyposażyć się w te retrokonsolki, powinien zrobić to jak najszybciej. W przeciwnym razie będzie musiał zapłacić za nie fortunę na rynku wtórnym.

Zawieszenie produkcji sprzętu z serii Classic nie ma związku z ich wynikami sprzedażowymi. Wręcz przeciwnie, od momentu pojawienia się pod koniec 2016 roku pierwszej konsoli z tej serii, nowa linia gadżetów od Nintendo sprzedaje się na pniu. Pierwsza partia NES-a Classic błyskawicznie zniknęła ze sklepów, a ceny urządzeń kupowanych z drugiej ręki przyprawiały o zawrót głowy. Dopiero wznowienie produkcji tego modelu unormowało sytuację. Równie dużą popularnością cieszyła się konsolka SNES Classic, ale w jej przypadku Nintendo znacznie lepiej przygotowało się na podbój rynku, zwiększając moce przerobowe linii produkcyjnej. Dlaczego zatem firma rezygnuje z tak dobrze sprzedającego się produktu?

Odpowiedź jest dość prosta: Nintendo Switch Online. Korporacja nie chce dalej produkować retrokonsol, gdyż woli udostępniać tytuły sprzed lat za pośrednictwem Switcha. To na tej platformie firma będzie zadowalać miłośników gier sprzed lat. Cóż, taki znak czasów, każdy gracz branży rozrywkowej chce dziś mieć swój własny abonament. A według Nintendo to w nim powinny pojawiać się nowe gry retro.

Plotka
-
-

I może jest w tym niezły pomysł na biznes. NES Classic i SNES Classic sprzedały się w łącznej liczbie ok. 9 mln egzemplarzy, z kolei Nintendo Switch trafił do przeszło 22 milionów graczy. Produkowanie kolejnych partii retrokonsol może nie być tak opłacalne jak zachęcenie graczy do regularnego opłacania Switch Online. Tylko czy gracze też tak uważają?

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry to walka o…

Do sieci wyciekły nowe materiały promujące film Avengers: Koniec gry - mamy na nich okazję…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – co trzyma…

Drugi zwiastun filmu Avengers: Koniec gry może rzucać nowe światło na fabułę - istotne znaczenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Norbert Zaskórski
-

Once Upon a Time in Hollywood…

W sieci zadebiutował pierwszy, oficjalny plakat promujący nowy film reżysera Pulp Fiction i Bękartów wojny.

Norbert Zaskórski
Plotka
-

Dragon Ball Super – kiedy powróci…

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje na temat kontynuacji serialu Dragon Ball Super.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.