Repertuar kin Nowość Program TV

Retrokonsole od Nintendo znikają z rynku. Firma postawi na usługę Switch Online

Przez kilka lat minikonsole od Nintendo święciły triumfy przed świętami Bożego Narodzenia. Jak się okazuje, tegoroczna Gwiazdka może być ich ostatnią.

Tak przynajmniej zasugerował Reggie Fils-Aimé, szef Nintendo of America, który na łamach The Hollywood Reporter poinformował, że firma rezygnuje z dalszej produkcji tych sprzętów. Kiedy Nintendo NES Classic oraz SNES Classic wyprzedadzą się, korporacja nie uzupełni stanów magazynowych. Jeśli ktoś zatem chciałby wyposażyć się w te retrokonsolki, powinien zrobić to jak najszybciej. W przeciwnym razie będzie musiał zapłacić za nie fortunę na rynku wtórnym.

Zawieszenie produkcji sprzętu z serii Classic nie ma związku z ich wynikami sprzedażowymi. Wręcz przeciwnie, od momentu pojawienia się pod koniec 2016 roku pierwszej konsoli z tej serii, nowa linia gadżetów od Nintendo sprzedaje się na pniu. Pierwsza partia NES-a Classic błyskawicznie zniknęła ze sklepów, a ceny urządzeń kupowanych z drugiej ręki przyprawiały o zawrót głowy. Dopiero wznowienie produkcji tego modelu unormowało sytuację. Równie dużą popularnością cieszyła się konsolka SNES Classic, ale w jej przypadku Nintendo znacznie lepiej przygotowało się na podbój rynku, zwiększając moce przerobowe linii produkcyjnej. Dlaczego zatem firma rezygnuje z tak dobrze sprzedającego się produktu?

Odpowiedź jest dość prosta: Nintendo Switch Online. Korporacja nie chce dalej produkować retrokonsol, gdyż woli udostępniać tytuły sprzed lat za pośrednictwem Switcha. To na tej platformie firma będzie zadowalać miłośników gier sprzed lat. Cóż, taki znak czasów, każdy gracz branży rozrywkowej chce dziś mieć swój własny abonament. A według Nintendo to w nim powinny pojawiać się nowe gry retro.

Plotka
-
-

I może jest w tym niezły pomysł na biznes. NES Classic i SNES Classic sprzedały się w łącznej liczbie ok. 9 mln egzemplarzy, z kolei Nintendo Switch trafił do przeszło 22 milionów graczy. Produkowanie kolejnych partii retrokonsol może nie być tak opłacalne jak zachęcenie graczy do regularnego opłacania Switch Online. Tylko czy gracze też tak uważają?

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Kapitan Marvel – nowe zdjęcie superbohaterki…

Kapitan Marvel wejdzie na ekrany kin w marcu tego roku, a w sieci pojawiają się…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny luty. Nowe seriale i filmy na luty 2019 to…

spoilery
-

Arrow: sezon 7, odcinek 10 –…

Po miesięcznej przerwie nasza ulubiona Strzała wróciła na ekrany. Właściwie można powiedzieć, że dwie, ponieważ…

Ocena recenzenta:
3
Adam Siennica
-

Wybrano najbardziej pożądane seriale na świecie.…

Przyznano nagrody dla najbardziej pożądanych seriali na świecie, czyli takich, na których kolejne odcinki widzowie…

Adam Siennica
-

Star Wars Celebration 2019 – oficjalny…

Rusza promocja Star Wars Celebration 2019, czyli imprezy organizowanej przez Lucasfilm dla fanów Gwiezdnych Wojen.

Michalina Reda
-

Supergirl – oto Lex Luthor z…

Lex Luthor pojawi się w serialu Supergirl. Zobaczcie pierwsze zdjęcie bohatera, w którego wciela się…

Co o tym sądzisz?