Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Nintendo wymusiło na amerykańskim raperze zamknięcie sklepu z konsolami

Amerykański raper Soulja Boy postanowił zainwestować w branże gamingową i rozpoczął sprzedaż własnych retrokonsol. Przedstawicielom Nintendo nie spodobał się ten ruch.

Nintendo na dobre rozkręciło modę na retrogranie, kiedy na rynku pojawiła się konsola NES Mini Classic. Szybko okazało się, że na naszej nostalgii pragną zarobić także inne firmy. Co kilka tygodni pojawiały się informacje o nowych retrokonsolach i reedycjach starych tytułów, a bardziej zaradni gracze sięgali po tanie, nielicencjonowane sprzęty z Chin. Amerykański raper Soulja Boy postanowił zrobić na tych podróbkach biznes, ale Nintendo pokrzyżowało mu szyki.

Muzyk stwierdził, że dobrym pomysłem na uzupełnienie kariery artystycznej będzie założenie sklepu z elektroniką i modnymi gadżetami. SouljaWatch nie oferuje jednak ekskluzywnych zabawek, raper sprzedaje w nim tanie chińskie sprzęty imitujące markowe produkty: słuchawki w stylu AirPodsów, Beatsów czy tanią imitację Apple Watcha. Wszystko to, na co łowcy okazji polują na portalach w stylu AliExpress.

I być może niewinny sklep amerykańskiego rapera rozwijałby się w najlepsze bez większego rozgłosu, gdyby muzyk nie zadarł z Nintendo. Na początku grudnia w sklepie pojawiły się dwie konsole: SouljaGame Handheld oraz SouljaGame Console, które według dziennikarzy Polygonu były nieco droższą wersją chińskich urządzeń od Anbernic. Wkrótce w ofercie pojawiła się trzecia konsola, Retro SouljaBoy Mini, imitacja klasycznego Game Boya. Nie były to pełnoprawne konsole, lecz klasyczne pirackie emulatory. Kupujący wraz z konsolą otrzymywał zestaw ROM-ów wgranych na kartę SD. Wśród spiraconych tytułów znalazły się również gry od Nintendo, co zirytowało Japończyków.

Na ruch ze strony korporacji nie trzeba było zbyt długo czekać. Nie minął miesiąc, a Soulja Boy wycofał się ze sprzedaży pirackich konsol. Na tym jednak nie koniec – na stronie stronę souljagame.com ustawiono przekierowanie na witrynę Nintendo 3DS-a. Sam artysta przyznał na Twitterze, że nie miał innego wyboru, musiał wycofać sprzęt ze sklepu. Prawdopodobnie prawnicy Nintendo zagrozili mu wytoczeniem kosztownego procesu.

-
-

I tak muzyk, o którym słyszeli prawdopodobnie wyłącznie miłośnicy amerykańskiego rapu, zyskał międzynarodową sławę za sprawą swoich chińskich zabawek oraz japońskiej firmy, która ow ostatnich latach ostro walczy z nielegalną dystrybucją swoich gier. I ma ku temu dobry powód. W ramach swojej usługi subskrypcyjnej oferuje dostęp nie tylko do trybu online w takich grach jak Splatoon 2 czy Mario Kart 8: Deluxe, lecz także do biblioteki gier retro.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Piotr Piskozub
-

Poznaj najdroższe seriale telewizyjne w historii.…

Chcemy przedstawić Wam listę najdroższych seriali telewizyjnych w historii - w zestawieniu nie brakuje zaskoczeń.

Piotr Piskozub
-

Czekając na Avengers: Koniec gry –…

Fani MCU zastanawiają się, jak w filmie Avengers: Koniec gry swoją obecność zaznaczy Hulk. To…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Adam Siennica
-

Templariusze: sezon 2, odcinek 1 –…

Templariusze kontynuują opowiadaną historię w 2. sezonie. Oceniam, jak odcinek wprowadza do nowej serii.

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Wszystko wskazuje na to, że aktualny czas trwania został już ustalony przez Disneya i Marvela.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.