Przeczytaj w weekend

Nowe gogle PS VR nie pojawią się w dniu premiery PlayStation 5

Mimo iż Sony nie odcina się od wirtualnej rzeczywistości, na nowe gogle VR przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Mimo iż Sony nie odcina się od wirtualnej rzeczywistości, na nowe gogle VR przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Przedstawiciele Sony zadeklarowali już, że obecna generacja gogli PlayStation VR będzie w pełni kompatybilna z nową konsolą. Nowe podzespoły pozwolą wycisnąć z wirtualnej rzeczywistości jeszcze więcej, ale prędzej czy później przyjdzie czas także na debiut następcy PSVR. Do sieci przedostały się nawet patenty opisujące możliwości tego sprzętu. Jednak o jego rychłej premierze możemy na razie tylko pomarzyć. PSVR 2 nie pojawi się na rynku wraz z PS5. Korporacja nie chce narażać klientów na dodatkowe wydatki, nawet jeśli te nie będą niezbędne.

Dominic Mallinson, szef działu R&D Sony, tak skomentował tę decyzję na łamach serwisu CNET:

Nie ma powodu, abyśmy rozważali wypuszczenie [nowego zestawu VR] wraz z nową konsolą. Z punktu widzenia konsumenta, który będzie bombardowany wieloma informacjami – musisz kupić to, powinieneś kupić tamto – byłby to przekaz, którego nie chcemy wysyłać. Czasami warto wziąć głęboki oddech i zrobić sobie przerwę przed wypuszczeniem nowych sprzętów.

Sony doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że PlayStation 5 zachęci wielu graczy do zainwestowania w nowy telewizor, który w pełni wykorzysta potencjał konsoli 4K. Dotychczas na taką zmianę decydowali się najbardziej wymagający fani gier, gdyż sprzęt nie był w pełni gotowy, aby zmierzyć się z taką rozdzielczością. Nowa generacja ma to zmienić i uczynić z UHD nowy standard, który na dobre wyprze 1080p.

W tym kontekście wypuszczanie nowych gogli w dniu debiutu PS5 rzeczywiście nie byłoby rozsądnym rozwiązaniem. Firma woli poczekać kilka(naście) miesięcy od premiery, zanim pokaże światu kolejną generację gogli.

Źródło: RoadtoVR / Zdjęcie: Sony

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV