Przeczytaj w weekend

Sony pokazało, o ile szybciej uruchomimy gry na PlayStation 5

Przedstawiciele Sony postanowili zademonstrować, czym w praktyce będzie wprowadzenie dysków SSD do konsoli nowej generacji.

Przedstawiciele Sony postanowili zademonstrować, czym w praktyce będzie wprowadzenie dysków SSD do konsoli nowej generacji.

Czas premiery nowej generacji konsol zbliża się wielkimi krokami. Firma Sony ujawniła już część informacji na temat podzespołów, które znajdziemy w następcy PlayStation 4, wspominała także, że jedną z zalet nowego sprzętu będzie błyskawiczne wczytywanie gier dzięki zastosowaniu innowacyjnej SSD, wydajniejszej niż jakakolwiek pamięć tego typu, którą obecnie możemy kupić w sklepach.

Dotychczas musieliśmy wierzyć korporacji na słowo, ale firma postanowiła zaprezentować szerokiej publiczności, z czym będzie wiązała się ta zmiana. Podczas jednej konferencji zaprezentowano, jak PlayStation 4 Pro wypada na tle swojego następcy:

Na tapet wzięto grę Marvel’s Spider-Man, którą uruchomiono na obu sprzętach. W przypadku PS4 Pro wgranie lokacji trwało około 8 sekund, a kiedy odpalono ten sam fragment na konsoli nowej generacji – tempo wczytywania spadło do 0:81 sekundy. W czasie, w którym PlayStation 4 Pro wygenerowała jedną lokację, PlayStation 5 była w stanie wczytać ich od 4 do 5.

Mamy tu oczywiście do czynienia z prezentacją przeprowadzoną w ściśle kontrolowanych warunkach, dlatego warto podejść do niej z dystansem. Ale jeśli nowa konsola rzeczywiście będzie w stanie przetwarzać dane z taką prędkością, być może Sony uda się wyeliminować – albo drastycznie zredukować – czas ładowania poszczególnych lokacji.

Źródło: press-start.com.au / Zdjęcie: Twitter, Takashi Mochizuki

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV