Nowi Mutanci – prawdziwy powód przełożenia daty premiery może być inny

W sieci pojawiły się spekulacje na temat tego, dlaczego studio 20th Century Fox zdecydowało się odłożyć w czasie o blisko rok datę premiery filmu Nowi Mutanci.

Wczoraj dotarły do nas zaskakujące informacje: Deadpool 2 zadebiutuje w kinach nie 1 czerwca, a 18 maja tego roku, natomiast Nowi mutanci wejdą na ekrany dopiero 22 lutego 2019 roku, a nie, jak pierwotnie zakładano, 13 kwietnia 2018 roku. Studio 20th Century Fox tłumaczyło taki obrót spraw bliskością dat premier obu produkcji, która mogłaby wpłynąć na ich wyniki finansowe w box office.

Jeff Sneider z The Tracking Board donosi jednak, że prawdziwy powód przesunięcia premiery Nowych Mutantów może być zupełnie inny. Wedle jego informacji Fox zdecydował się na taki krok po „dobrym, lecz nie wspaniałym” przyjęciu filmu na pokazach testowych; widzowie mieli rzekomo kłopot z tym, w jaki sposób w produkcji eksponuje się konwencję horroru.

Ptaszki na mieście ćwierkają, że przyjęcie produkcji na pokazach testowych było dobre, ale nie wspaniałe. Studio zdecydowało się dać sobie czas na wydobycie elementów horroru i uatrakcyjnienie ich w obliczu sukcesu filmów To i Uciekaj!.

-
-

W podobnym tonie już wcześniej wypowiadał się Umberto Gonzalez z The Wrap. Jego źródła donosiły, że Fox chciał, by film był straszniejszy.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: 20th Century Fox

Najlepsze z 24h

Tymoteusz Wronka
0 -

Altered Carbon: sezon 1 – recenzja

Altered Carbon to najdroższa produkcja gatunkowa platformy Netflix. Jak wypada ekranizacja powieści science fiction? Oceniam…

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
0 -

Złote Maliny 2018: oto nominacje dla…

Tradycyjnie dzień przed Oscarami poznaliśmy Złote Maliny 2018, czyli nominacje do popularnej antynagrody. Oto najgorsze…

Adam Siennica
0 -

Pitbull. Ostatni pies – obejrzyj pełny…

W końcu możemy zobaczyć, jak prezentuje się Pitbull. Ostatni pies w reżyserii Władysława Pasikowskiego. W…

Michał Czubak
0 -

Były członek Guns N’ Roses współtworzy…

Muzyka w grze Cyberpunk 2077 będzie inna. Otwarcie o tym mówi były bębniarz zespołu Guns…

Adam Siennica
0 -

Kiedy zwiastun filmu Han Solo: Gwiezdne…

Do sieci trafiła informacja o tym, że zwiastun Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie powinien…

Paweł Krzystyniak
0 -

Najlepsze gry 2017 roku według serwisu…

Przyglądamy się produkcjom, które uzyskały najlepsze oceny na poszczególnych platformach według serwisu Metacritic.

Co o tym sądzisz?