Nowi złoczyńcy w Avengers 4? Książka o Thanosie sugeruje, kim są

Książka Thanos: Titan Consumed sugeruje, kto może być kolejnym złoczyńcą w filmie Avengers 4.

Książka Thanos: Titan Consumed sugeruje, kto może być kolejnym złoczyńcą w filmie Avengers 4.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Swego czasu do sieci wyciekły opisy zestawów zabawek promocyjnych z filmu Untitled Avengers Movie - dowiedzieliśmy się z nich, że herosi mieliby zmierzyć się z "nowymi przeciwnikami", przedstawianymi w dodatku jako "jeszcze większe zagrożenie". Od tamtego momentu w sieci pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, że mogą okazać się nimi Celestianie (to do nich należał Ego, Żyjąca Planeta) lub Horda (ta grupa owadopodobnych stworzeń w komiksach miała zainfekować pierwszego Celestianina, co w konsekwencji doprowadziło do powstania ludzkości i superbohaterów wraz z nią). Podobny obrót spraw może sugerować książka Thanos: Titan Consumed.

Jej autor, Barry Lyga, kilkukrotnie na stronach swojego dzieła daje do zrozumienia, że pisząc je miał wiedzę na temat filmów Avengers: Infinity War i Untitled Avengers Movie. Potwierdza to choćby sekwencja pokazująca, że po pstryknięciu palcami antagonista dosłownie wychodzi ze swojego ciała, a to doświadczenie przybiera kosmiczny wymiar. Intrygująco przedstawia się zwłaszcza jedna z ostatnich scen, w której Thanos rozmawia z Lorespeakerem, potężną istotą, mającą wielką wiedzę na temat całego uniwersum. Drugi z nich tak mówi o Kamieniach Nieskończoności:

One są ukryte, Thanosie, ponieważ są zbyt potężne. I właśnie dlatego Celestianie i inni, ci sami, których Celestianie się obawiają (te słowa mogą wskazywać, że Lorespeaker ma na myśli Hordę - przyp. aut.), bardzo uważnie strzegą Kamieni.

W dalszej części wywodu Lorespeaker jeszcze kilka razy mówi na temat artefaktów w sposób, który jest zgodny z ich filmową, nie zaś komiksową genezą. Dlatego amerykańskie portale popkulturowe spekulują, że książka o Thanosa w rzeczywistości ma przygotować fanów na to, co zobaczymy w przyszłorocznej odsłonie MCU, a co pokrywa się ze wspomnianym wyżej opisem zestawów zabawek promocyjnych.

Film Untitled Avengers Movie wejdzie na ekrany kin 25 kwietnia przyszłego roku.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Marvel/Screen Rant

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV