Przeczytaj w weekend

Nowi złoczyńcy w Avengers 4? Książka o Thanosie sugeruje, kim są

Książka Thanos: Titan Consumed sugeruje, kto może być kolejnym złoczyńcą w filmie Avengers 4.

Książka Thanos: Titan Consumed sugeruje, kto może być kolejnym złoczyńcą w filmie Avengers 4.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Swego czasu do sieci wyciekły opisy zestawów zabawek promocyjnych z filmu Untitled Avengers Movie - dowiedzieliśmy się z nich, że herosi mieliby zmierzyć się z "nowymi przeciwnikami", przedstawianymi w dodatku jako "jeszcze większe zagrożenie". Od tamtego momentu w sieci pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, że mogą okazać się nimi Celestianie (to do nich należał Ego, Żyjąca Planeta) lub Horda (ta grupa owadopodobnych stworzeń w komiksach miała zainfekować pierwszego Celestianina, co w konsekwencji doprowadziło do powstania ludzkości i superbohaterów wraz z nią). Podobny obrót spraw może sugerować książka Thanos: Titan Consumed.

Jej autor, Barry Lyga, kilkukrotnie na stronach swojego dzieła daje do zrozumienia, że pisząc je miał wiedzę na temat filmów Avengers: Infinity War i Untitled Avengers Movie. Potwierdza to choćby sekwencja pokazująca, że po pstryknięciu palcami antagonista dosłownie wychodzi ze swojego ciała, a to doświadczenie przybiera kosmiczny wymiar. Intrygująco przedstawia się zwłaszcza jedna z ostatnich scen, w której Thanos rozmawia z Lorespeakerem, potężną istotą, mającą wielką wiedzę na temat całego uniwersum. Drugi z nich tak mówi o Kamieniach Nieskończoności:

One są ukryte, Thanosie, ponieważ są zbyt potężne. I właśnie dlatego Celestianie i inni, ci sami, których Celestianie się obawiają (te słowa mogą wskazywać, że Lorespeaker ma na myśli Hordę - przyp. aut.), bardzo uważnie strzegą Kamieni.

W dalszej części wywodu Lorespeaker jeszcze kilka razy mówi na temat artefaktów w sposób, który jest zgodny z ich filmową, nie zaś komiksową genezą. Dlatego amerykańskie portale popkulturowe spekulują, że książka o Thanosa w rzeczywistości ma przygotować fanów na to, co zobaczymy w przyszłorocznej odsłonie MCU, a co pokrywa się ze wspomnianym wyżej opisem zestawów zabawek promocyjnych.

Film Untitled Avengers Movie wejdzie na ekrany kin 25 kwietnia przyszłego roku.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Marvel/Screen Rant

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV