Nowy Kindle Oasis z regulacją barwy podświetlenia

Amazon wprowadza kolejną nową funkcję do swoich czytników e-booków. Najnowsza generacja Oasisa pozwoli regulować kolor podświetlenia.

Amazon wprowadza kolejną nową funkcję do swoich czytników e-booków. Najnowsza generacja Oasisa pozwoli regulować kolor podświetlenia.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  amazon 

Choć urządzenia z linii Kindle powszechnie uważa się za jedne z najlepszych – jeśli nie najlepsze – czytniki e-booków na rynku, nie są one aż tak innowacyjne jak niektórzy konkurenci. To rynkowi rywale często jako pierwsi wprowadzają innowacyjne rozwiązania takie jak podświetlenie ekranu czy system regulacji temperatury barwowej tego podświetlenia. I to ta ostatnia funkcja wkrótce zadebiutuje na urządzeniach od Amazonu.

Z możliwości regulacji temperatury barwowej podświetlenia będą mogli skorzystać ci czytelnicy, którzy zdecydują się na zakup nowego Kindle’a Oasis. Dzięki nowej funkcji będą mogli rozświetlić wyświetlacz w taki sposób, aby czytanie było jak najbardziej komfortowe. Białe światło sprawdzi się pod wieczór, a żółte w trakcie czytania po zmierzchu, kiedy nasze oczy są bardziej wrażliwe na światło.

Warto zauważyć, że rodzaj podświetlenia będziemy mogli regulować zarówno ręcznie, jak i automatycznie. Nowy Kindle może sam zdecydować, jaką temperaturę światła dobrać do danej pory dnia. Do dyspozycji otrzymamy także usprawniony panel e-ink, który pozwoli szybciej i sprawniej przerzucać strony.

Oprócz tych dwóch zmian kolejny Oasis nie będzie różnił się od swojego poprzednika. Tu również znajdziemy 7-calowy wyświetlacz e-ink o rozdzielczości 300 ppi obleczony w wodoodporną obudowę. Kindle Oasis nowej generacji zadebiutuje 24 lipca, cena tego modelu będzie taka sama jak jego poprzednika. Oznacza to, że za Oasisa z 8 GB pamięci w USA trzeba będzie zapłacić 250 dolarów, a za model z 32 GB pamięci – 180 dolarów. Z okazji premiery nowego modelu firma obniżyła ceny urządzeń obecnej generacji o 20%. Jeśli komuś nie zależy na regulowanym podświetleniu, będzie mógł upolować starego Oasisa w nieco niższej cenie.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV