Dokładnie nie wiemy, jak ma wyglądać nowy kostium. W listopadzie mówił m.in., że Spider-Man będzie mieć większe oczy. Tymczasem na zdjęciu właśnie je widzimy.
Felicity Jones potwierdziła swój udział w filmie. Nie wiadomo, kogo zagra, ale pojawiła się plotka, że mogłaby wcielić się w postać zwaną Black Cat.
Peter Parker (Andrew Garfield) ma ręce pełne roboty - musi dzielić czas pomiędzy walkę z łotrami, a spędzanie czasu ze swoją miłością, Gwen (Emma Stone). Peter nie zapomniał o obietnicy jaką złożył ojcu Gwen, ale jest świadomy, że po prostu nie może jej dotrzymać. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się nowy superłotr - Electro (Jamie Foxx) oraz powraca jego stary przyjaciel, Harry Osborn (Dane DeHann). Peter powoli odkrywa tajemnicę swojej przeszłości.
Reżyseruje Marb Webb na podstawie scenariusza Alexa Kurtzmana, Roberto Orciego i Jeffa Pinknera oraz Jamesa Vanderbilta, który był autorem pierwszej wersji. W obsadzie są Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx, Shailene Woodley, Dane DeHaan, Colm Feore, Paul Giamatti i Sally Field.
Premiera w 3D zaplanowana jest na 2 maja 2014 roku.