Przeczytaj w weekend

Nvidia Shield TV doczeka się odświeżenia

W sieci pojawiły się przecieki na temat nowej generacji pudełka strumieniującego od Nvidii. Czego możemy się po nim spodziewać?

W sieci pojawiły się przecieki na temat nowej generacji pudełka strumieniującego od Nvidii. Czego możemy się po nim spodziewać?

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  Nvidia 

Nvidia Shield TV to prawdopodobnie najlepsze pudełko multimedialne dla posiadaczy nieinteligentnych telewizorów. Sprzęt ten oferuje dostęp do szybkiego, wydajnego system operacyjnego, mnóstwa gier na platformę Android TV oraz usługi strumieniującej GeForce NOW. Po dwóch latach od pojawienia się ostatniego modelu gadżet może doczekać się aktualizacji.

Tak przynajmniej można wywnioskować z dokumentów, do których dotarł Dave Zatz z serwisu ZatzNotFunny.com. Na witrynie Federalnej Komisji Łączności natrafił na produkt zwany NVIDIA Corporation SHIELD Android TV Game Console P3430. Rolą FCC jest dopuszczanie na rynek amerykański urządzeń wykorzystujących moduły łączności radiowej, skoro zatem Nvidia złożyła dokumenty opisujące wspomniany sprzęt, możemy podejrzewać, że ten wkrótce trafi na sklepowe półki.

Specyfikacja udostępniona w internecie sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z lekko zmodyfikowanym Shieldem sprzed lat. Producent wymienił procesor Tegra X1 na model nowszej generacji oznaczony symbolem T210 B01, a całość będzie funkcjonowała pod kontrolą Androida 9 Pie.

Jakie inne innowacje wprowadzi usprawniony Shield względem modelu z 2017 roku? Na razie nie wiadomo, można jednak spodziewać się, że wkrótce dowiemy się nieco więcej na temat tej zabawki. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że firma zechce wypozycjonować gadżet jako rywala dla serwisu Google Stadia. A to by oznaczało, że Nvidia może wypuścić nowe pudełko multimedialne w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV