

Zbliżamy się wielkimi krokami do premiery filmu Obcy: Romulus. Promocja wciąż trwa, dlatego magazynowi Total Film udało się przeprowadzić wywiad z reżyserem Fede Alvarezem oraz odtwórczynią głównej roli, Cailee Spaeny. Oboje opisali proces przygotowań do tej produkcji, dokładniej omawiając Chestbursterów oraz podobieństwa względem ikonicznej postaci Sigourney Weaver, Ellen Ripley.
Obcy: Romulus - reżyser o Chestbursterach
Pracując nad Romulusem, Alvarez miał okazję zrobić coś w świeży sposób, jednocześnie nie odbiegając od podstaw tej franczyzy. Reżyser wyjaśnił, w jaki sposób tchnął życie w ten konkretny (i wyjątkowo młody) rodzaj ksenomorfów. Przyznał, że filmy dokumentalne o przyrodzie miały na to duży wpływ.
Obcy - Caille Spaeny podążała śladami Ripley
Aktorka przyznaje, że Ripley, grana przez Weaver, była istotną częścią jej przygotowań do filmu. Jednak wejście w uniwersum Obcego nie było dla niej przytłaczające.
Obcy: Romulus wejdzie do kin 15 sierpnia 2024 roku.
Źródło: comicbookmovie.com

