Obi-Wan Kenobi - Gwiezdne Wojny w innym wydaniu? Scenarzysta potwierdza plotki o reżyserze

Hossein Amini, znany z serialu Alienista i filmu Drive to scenarzysta pracujący nad produkcją Disney+, której bohater jest Obi-Wan Kenobi. W nowym wywiadzie zdradził kilka informacji.

Hossein Amini, znany z serialu Alienista i filmu Drive to scenarzysta pracujący nad produkcją Disney+, której bohater jest Obi-Wan Kenobi. W nowym wywiadzie zdradził kilka informacji.

Adam Siennica

Adam Siennica

Obi-Wan Kenobi to serial rozgrywający się pomiędzy wydarzeniami z filmów Zemsta Sithów oraz Nowa nadzieja. Ewan McGregor powróci jako mistrz Jedi. Hossein Amini napisze scenariusz, a za kamerą stanie Deborah Chow (The Mandalorian, Marvel’s Jessica Jones, Zadzwoń do Saula). Tyle wiemy z oficjalnych ogłoszeń.

Hossein Amini w rozmowie z Discussing Film opowiada, że okres w jakim osadzona jest akcja serialu, jest według niego bardzo fascynujący. Uważa, że to czas, gdy w galaktyce następuje wielka zmiana i wszystkim żyje się o wiele trudniej. Dodaje, że ten serial pokaże Gwiezdne Wojny z kompletnie innej strony.

- Obi Wan musi przystosować się do nowej rzeczywistości po stracie bliskich przyjaciół i zakonu, w który wierzył. To ekscytująca szansa, by pokazać inną stronę Gwiezdnych Wojen, którą zawsze uwielbiałem. Kocham Gwiezdne Wojny z uwagi na duchowe aspekty poza elementami rozrywkowymi i widowiskowymi. 

Scenarzysta twierdzi, że 6-odcinkowy serial jest lepszym wyborem niż film, który planowano, ponieważ jest to złożona, osobista historia Obi-Wana Kenobiego. Ma świadomość również, że okres pomiędzy częściami III i IV nie był za bardzo opisywany w kanonie Gwiezdnych Wojen, więc jest to szansa by pokazać historię bohatera w obliczu nowej galaktycznej polityki i rozszerzaniem panowania Imperium. Sądzi, że jest tutaj zbyt dużo materiału na dwugodzinny film, który siłą rzeczy musiałby mocniej skupić się na akcji, a fabuła musiałaby mieć szybkie tempo. W serialu natomiast może skupić się na postaci i historii, bo ma czas, by to opowiadać, a nie gnać od efektownej sceny do efektownej sceny.

Potwierdza, że Stephen Daldry (Lektor) miał wyreżyserować planowany film o Obi-Wanie, tak jak informowaliśmy w plotkach. To właśnie z nim po raz pierwszy rozmawiał o planie na historię Kenobiego. Zdradza też, że pracuje nad scenariuszami serialu od dwóch lat. To może sugerować, że osoba Daldry'ego, czyli reżysera od kina artystycznego i oscarowych dramatów, jest sygnałem, że Obi-Wan Kenobi może być bardziej dramatem z elementami akcji, niż przygodową historią w stylu Gwiezdnych Wojen.

Źródło: discussingfilm.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV