Oczy uroczne: 3. tom Dożywocia Marty Kisiel w marcu

Oczy uroczne to kolejna powieść z popularnego cyklu fantasy Marty Kisiel, polskiej autorki wyróżnionej nagrodą im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie Szaławiła.

Oczy uroczne to kolejna powieść z popularnego cyklu fantasy Marty Kisiel, polskiej autorki wyróżnionej nagrodą im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie Szaławiła.

Marta Kisiel, polska pisarka i tłumaczka, w zeszłym roku została wyróżniona jedną z najważniejszych nagród w polskiej fantastyce, czyli nagrodą im. Janusza A. Zajdla. Otrzymała ją za opowiadanie Szaławiła, którego akcja dzieje się w realiach serii Dożywocie.

Na cykl ten składają się do tej pory dwie powieści: DożywocieSiła niższa. Natomiast w przyszłym miesiącu ma się ukazać część trzecia, która będzie nosiła tytuł Oczy uroczne. Jej fabuła ma stanowić kontynuację wydarzeń z Szaławiły.

Oczy uroczne ukażą się 13 marca nakładem wydawnictwa Uroboros. Poniżej możecie zapoznać się z okładką i opisem książki:

Oczy uroczne - okładka
Źródło: Uroboros

Oda Kręciszewska buduje dom na zgliszczach spalonej Lichotki i szybko przekonuje się, że miejsce, które postanowiła nazwać własnym, nie jest do końca takie zwykłe, jak jej się wydawało. Z piwnicy wyłazi czort i wprowadza się do kosza na pranie...
Tymczasem pojawiają się niespodziewane kłopoty – coś w okolicy atakuje przypadkowe osoby, zaś pobliski cmentarz zaczyna ujawniać swoje tajemnice.
Na domiar złego przyjaźń Ody z Rochem zostaje wystawiona na poważną próbę, a Bazyl postanawia, że to idealny moment na samotne, długie wycieczki do lasu.
Lecz wszystko to blednie w obliczu tajemnic sprzed wielu lat. Nadciąga czas nieprzejednanej nocy. Czas śmierci.

Źródło: Uroboros / fot. Uroboros

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV