Przeczytaj w weekend

Opowieść wigilijna - Guy Pearce jako Scrooge. Zdjęcie z miniserialu BBC

Opowieść wigilijna to historia, która doczekała się wielu adaptacji. Teraz nową wersję przygotowuje BBC - zobaczcie, jak prezentuje się Guy Pearce jako Scrooge.

Opowieść wigilijna to historia, która doczekała się wielu adaptacji. Teraz nową wersję przygotowuje BBC - zobaczcie, jak prezentuje się Guy Pearce jako Scrooge.

Opowieść wigilijna to doskonale znana historia o skąpcu, którego trzy duchy zabierają w niezwykłą i pełną refleksji podróż. Ebenezer Scrooge, który nienawidzi świąt i ma serce z kamienia, zostaje poddany próbie, która zmieni jego postrzeganie świata. Oryginalną Opowieść napisał Charles Dickens w 1843 roku i od tamtej pory stała się ona źródłem dla rozmaitych adaptacji filmowych, telewizyjnych czy teatralnych.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że w kwestii nowej adaptacji siły łączą BBC i FX - stacje przygotowują nowy miniserial na podstawie znanej historii. W roli głównej początkowo miał pojawić się Tom Hardy, jednak stanęło na tym, że obejmie on jedynie funkcję producenta - Scrooge'a zagra natomiast Guy Pearce, którego możemy już zobaczyć w charakteryzacji na nowym zdjęciu:

Guy Pearce jako Ebenezer Scrooge - Opowieść wigilijnafot. BBC/FX

W gwiazdorskiej obsadzie serialu są również Andy Serkis, Stephen Graham, Charlotte Riley, Joe Alwyn, Vinette Robinson, Rutger Hauer, Kayvan Novak i Lenny Rush. Produkcja ma składać się z trzech części.

Nowa Opowieść wigilijna zadebiutuje w grudniu tego roku. Twórcą miniserialu jest Steven Knight.

 

Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV