Przeczytaj w weekend

Opowieść wigilijna - Guy Pearce jako Scrooge. Zdjęcie z miniserialu BBC

Opowieść wigilijna to historia, która doczekała się wielu adaptacji. Teraz nową wersję przygotowuje BBC - zobaczcie, jak prezentuje się Guy Pearce jako Scrooge.

Opowieść wigilijna to historia, która doczekała się wielu adaptacji. Teraz nową wersję przygotowuje BBC - zobaczcie, jak prezentuje się Guy Pearce jako Scrooge.

Opowieść wigilijna to doskonale znana historia o skąpcu, którego trzy duchy zabierają w niezwykłą i pełną refleksji podróż. Ebenezer Scrooge, który nienawidzi świąt i ma serce z kamienia, zostaje poddany próbie, która zmieni jego postrzeganie świata. Oryginalną Opowieść napisał Charles Dickens w 1843 roku i od tamtej pory stała się ona źródłem dla rozmaitych adaptacji filmowych, telewizyjnych czy teatralnych.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że w kwestii nowej adaptacji siły łączą BBC i FX - stacje przygotowują nowy miniserial na podstawie znanej historii. W roli głównej początkowo miał pojawić się Tom Hardy, jednak stanęło na tym, że obejmie on jedynie funkcję producenta - Scrooge'a zagra natomiast Guy Pearce, którego możemy już zobaczyć w charakteryzacji na nowym zdjęciu:

Guy Pearce jako Ebenezer Scrooge - Opowieść wigilijnafot. BBC/FX

W gwiazdorskiej obsadzie serialu są również Andy Serkis, Stephen Graham, Charlotte Riley, Joe Alwyn, Vinette Robinson, Rutger Hauer, Kayvan Novak i Lenny Rush. Produkcja ma składać się z trzech części.

Nowa Opowieść wigilijna zadebiutuje w grudniu tego roku. Twórcą miniserialu jest Steven Knight.

 

Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV