Orville przechodzi ze stacji FOX do platformy Hulu. Jaki plan na 3. sezon? [SDCC 2019]

Orville to serial science fiction, który przez pierwsze 2 sezony był emitowany w telewizji FOX. Podczas San Diego Comic-Con 2019 ogłoszono przejście serialu do platformy streamingowej Hulu.

Orville to serial science fiction, który przez pierwsze 2 sezony był emitowany w telewizji FOX. Podczas San Diego Comic-Con 2019 ogłoszono przejście serialu do platformy streamingowej Hulu.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  sdcc 2019 

Orville przechodzi do Hulu. Ogłoszono tę informację podczas panelu na San Diego Comic-Con 2019. Czytamy w doniesieniach Deadline, że powodem jest ewolucja serialu i coraz większe ambicje w realizacji czegoś spektakularnego. Stacja FOX oczekiwała gotowego sezonu jeszcze jesienią 2019 roku, ale MacFarlane wiedział, że nie zdążą zrobić dobrze tego, co zaplanowali. Dlatego zdecydowano się przenieść serial do platformy Hulu (należy do tego samego właściciela, co producent serialu 20th Century Fox TV), gdzie będą mieć pełną swobodę i brak ograniczeń w realizacji wizji.

Przez to też fani będą musieli się uzbroić w cierpliwość. Plany MacFarlane'a są tak ambitne, że będą pracować nad tym sezonem przez jeszcze półtora roku. Premiera jest bowiem planowana na koniec 2020 roku.

- Serial się rozwinął i stał się bardziej ambitny pod względem realizacyjnym. Zdałem sobie sprawę, że nie będę w stanie skończyć odcinków do 2020 roku, a to byłoby wyzwaniem dla telewizji ogólnodostępnej. Dlatego zaczęliśmy rozmowy o tym, jak najlepiej wesprzeć 3. sezon, by serial na tym zyskał. To właśnie ta chęć dialogu jest tym, czego kreatywność potrzebuje i sprawia, że chce tu zostać na bardzo długo. Jestem dłużnikiem Charliego Colliera i Fox Entertainment za ich szczodrość. Nie mogę się doczekać, by stworzyć z nimi kolejne projekty - czytamy w oświadczeniu Setha MacFarlane'a.

MacFarlane podkreśla, że ważna była dla niego elastyczność w tworzeniu odcinków, ich liczbie, czasie trwania i terminarza produkcji. A to Hulu mu oferuje. Istotne jest też, że platforma nie daje też takich ograniczeń kategorii wiekowej, jak telewizja FOX, więc twórca będzie mógł pozwolić sobie na więcej.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: FOX

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV