Peaky Blinders - szokujący i pełen niespodzianek. Twórca o 5. sezonie

Twórca i scenarzysta serialu Peaky Blinders, Steven Knight podczas premiery 5. sezonu serialu wyznał, że będzie jeszcze ciekawiej niż do tej pory.

Twórca i scenarzysta serialu Peaky Blinders, Steven Knight podczas premiery 5. sezonu serialu wyznał, że będzie jeszcze ciekawiej niż do tej pory.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński
Tagi:  bbc 

Peaky Blinders to znany serial z 2013 roku, którego fabuła skupia się na gangsterach z Wielkiej Brytanii. 5. sezon serialu rozegra się w cieniu wielkiego kryzysu finansowego w 1929 roku, a główny bohater, Tommy Shelby, zda sobie sprawę, że decyzje, jakie będą podejmowane, mogą mieć wpływ nie tylko na jego rodzinę, ale i na cały naród.

Serial powróci jeszcze w tym roku na BBC One, ale wczoraj odbył się specjalny premierowy pokaz pierwszego odcinka 5. sezonu w Londynie. Przy tej okazji twórca Steven Knight zapowiedział, że będzie to niezwykły sezon.

Fabuła 5. sezonu jest szczęśliwa dla nas i niefortunna dla świata. Rzeczy, które wydarzyły się w czasie, gdy dzieje się akcja tego sezonu, mają niewiarygodne znaczenie dla tego, co dzieje się teraz: wzrost populizmu, faszyzmu i rasizmu. Mam nadzieję, że będzie można wyciągnąć wiele z tych doświadczeń w kontekście tego, co dzieje się ostatnio.

Twórca zdradził też, że będzie to sezon obfitujący w szokujące momenty i wiele niespodzianek. Zgłębimy się też bardziej w psychikę Tommy'ego, czego mogło brakować w poprzednich sezonach.

Peaky Blinders - 5. sezon zadebiutuje w sierpniu.

Źródło: deadline.com/zdjęcie główne: BBC

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV