Penny Dreadful: City of Angels - pierwszy zwiastun serialu ze świata Domu grozy

Penny Dreadful: City of Angels to serial ze świata Domu grozy. Do sieci trafił pierwszy zwiastun produkcji.

Penny Dreadful: City of Angels to serial ze świata Domu grozy. Do sieci trafił pierwszy zwiastun produkcji.

Penny Dreadful: City of Angels to serial osadzony w świecie Domu grozy, która opowie nową historię. Jej akcja rozgrywa się w 1938 roku w Los Angeles i jest głęboko osadzona w meksykańsko-amerykańskim folklorze. W centrum wydarzeń znajdzie się konflikt bohaterów związanych z istotą zwaną Santa Muerte (Święta Śmierć) oraz z innymi postaciami sprzymierzonymi z diabłem. Głównym bohaterem jest Tiago Vega (Daniel Zovatto), który w latach 30. wraz z rodziną musi zmienić miejsce zamieszkania z powodu budowy autostrady. Według zapowiedzi, serial poruszy tematykę kosztów społecznych i osobistych, jakie ponoszą ludzie w związku z tworzeniem wielkiej nowoczesnej metropolii oraz przedstawi genezę sił występujących w 1938 roku - takich, które działają nawet teraz. Opowie o latynoskiej rodzinie znajdującej się ze wszech stron pod presją - takiej, na którą działają siły przestępczości, egzekwowania prawa i polityki imigracyjnej.

Twórcą i scenarzystą jest John Logan. W serialu gra też między innymi Natalie Dormer. Aktorka wciela się w postać znaną jako Magda - będzie to demon, który może przybrać postać każdego, kogo sobie upatrzy. Określana jest jako charyzmatyczna, ale i bardzo niebezpieczna - może być zabójczym wrogiem lub też cennym sprzymierzeńcem. W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej: 

W obsadzie są również Piper Perabo, Rory Kinnear, Kerry Bishé, Johnathan Nieves, Jessica Garza, Adriana Barraza, Michael Gladis, Amy Madigan, Brent Spiner, Lorenza Izzo, Lin Shaye i Adam Rodriguez. Premiera w kwietniu na Showtime.

Źródło: deadline.com/zdjęcie główne: Showtime

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV