Repertuar kin Nowość Program TV

Piekło zamarzło. SEGA wyda remake gry z PlayStation na konsolę Nintendo

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy trafi na rynek japoński dopiero w październiku tego roku. Wydawcą gry będzie tam... SEGA.

Chociaż gry z serii Crash Bandicoot pojawiały się na różnych konsolach, to marka ta kojarzona jest przede wszystkim z konsolami Sony – bohater zadebiutował bowiem w 1996 roku na pierwszym PlayStation. Także remake trylogii w pierwszej kolejności trafił na PlayStation 4, a dopiero po roku przeniesiono go na pecety, Xboksa One i Nintendo Switch.

I to właśnie z wersją na Nintendo Switch, a konkretnie z nadchodzącym wydaniem gry w Japonii, związana jest też pewna ciekawostka. Na tamtejszym rynku wydawcą Crash Bandicoot N-samowita Trylogia nie będzie Activision, tak jak u nas, lecz… SEGA. Tym sposobem mamy do czynienia z grą z bohaterem, który zadebiutował na konsolach Sony, wydawaną przez Segę na konsoli Nintendo. Tu warto przypomnieć, że te trzy firmy w latach 90 bardzo mocno między sobą rywalizowały, a o konflikcie Segi i Nintendo powstała nawet bardzo interesująca książka Wojny konsolowe autorstwa Blake’a J. Harrisa.

-
-

Crash Bandicoot N-samowita Trylogia to remake pierwszych trzech części serii. Za odświeżenie trylogii odpowiada ekipa deweloperów ze studia Vicarious Visions.

Źródło: mynintendonews.com / fot. Activision

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

Michał Kujawiński
-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.