Przeczytaj w weekend

Pierwsze amerykańskie pilotki USA w czasie II wojny światowej polecą w filmie Silver Wings

Film będzie adaptacją książki autorstwa Katherine Sharp Landdeck pt. The Women With Silver Wings. Produkcję wyreżyseruje Thomas Kail (musical Hamilton), zaś teraz ogłoszono, kto podejmie się napisania scenariusza.

Film będzie adaptacją książki autorstwa Katherine Sharp Landdeck pt. The Women With Silver Wings. Produkcję wyreżyseruje Thomas Kail (musical Hamilton), zaś teraz ogłoszono, kto podejmie się napisania scenariusza.

W kwietniu ujawniono, że reżyserią Silver Wings zajmie się Thomas Kail, człowiek odpowiedzialny za jeden z największych broadwayowskich hitów ostatnich lat, czyli obsypany nagrodami musical Hamilton, One Shot to Broadway. Teraz studio Fox 2000 ogłosiło, że za adaptację książki przynależnej do literatury faktu The Women With Silver Wings będzie odpowiedzialna Victoria Strouse (Finding Dory).

Czytaj także: Lana Wachowski dziękuje fanom Sense8. Zobacz wiadomość wideo

Women Airforce Service Pilots (WASP ) to pierwsza w historii kobieca formacja, która latała dla Stanów Zjednoczonych. Po II wojnie światowej rząd USA odmówił oficjalnego uznania WASP, odmawiając członkiniom dodatków pieniężnych oraz grzebiąc ich dziedzictwo. W 2009 roku, kobiety walczące w trakcie wojny doczekały się Złotego Medalu Kongresu i zostały oficjalnie uznane za weteranów wojennych.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: Wikimedia Commons

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV