

Nie żyje Piper Laurie, 91-letnia aktorka trzykrotnie nominowana do Oscara. Była najbardziej znana za swoje role w Carrie, Bilardziście oraz Miasteczku Twin Peaks. Informację potwierdziła menadżerka Laurie, Marion Rosenberg, dodatkowo twierdząc, że artystka już od pewnego czasu nie czuła się najlepiej.
Piper Laurie nie żyje
Laurie urodziła się w 1932 roku jako Rosetta Jacobs. Jeszcze będąc maturzystką liceum w Los Angeles, podpisała kontrakt filmowy z Universal Studios. Właśnie wtedy zmieniła imię, a następnie zadebiutowała w komedii Louisie.
Pierwszą nominację do Oscara za rolę ukochanej Eddiego Felsona w Bilardziście. Następnie została podobnie wyróżniona za swój występ jako religijno-fanatyczna matka w Carrie oraz mama Marlee Matlin w Dzieciach gorszego Boga. Laurie była laureatką nagrody Emmy, do której została nominowana aż dziewięć razy. Otrzymała statuetkę za wcielenie się w Annie Gilbert w Obietnicy.
Ostatnia produkcja, w jakiej Piper wystąpiła, to White Boy Rick. Aktorka wcieliła się w babcię nastoletniego informatora FBI, który stał się handlarzem narkotyków.
Źródło: hollywoodreporter.com

