Disney+ usunie scenę z Dumbo i nie włączy do swojej oferty Pieśni Południa

Trwają przygotowania platformy Disney+, która będzie mogła pochwalić się bogatą ofertą wielu produkcji Disneya, włącznie z tymi klasycznymi. W kilku z nich nastąpią jednak zmiany.

Trwają przygotowania platformy Disney+, która będzie mogła pochwalić się bogatą ofertą wielu produkcji Disneya, włącznie z tymi klasycznymi. W kilku z nich nastąpią jednak zmiany.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  dumbo 

Disney+ wystartuje w Stanach Zjednoczonych już w listopadzie i będzie to niezwykle groźny konkurent dla Netflixa. W ofercie platformy znajdzie się mnóstwo produkcji, które należą do Disneya i nie zabraknie klasycznych animacji. Te zostaną poddane jednak kilku zmianom.

Z klasycznej animacji Dumbo z 1941 roku usunięta zostanie m.in. scena z wronami, która od dawna budziła wątpliwości widzów i oskarżana była o rasizm. Z kolei w ofercie zabraknie nagrodzonego Oscarem w 1946 roku filmu Pieśń Południa, który z tych samych powodów spotyka się z negatywnymi reakcjami ze strony współczesnej widowni.

Głównym bohaterem Pieśni Południa jest czarnoskóry były niewolnik, który opowiada dzieciom historyjki, które brzmią jak gloryfikacja niewolnictwa. Był to niezwykle innowacyjny film łączący animację z prawdziwymi aktorami, ale niestety trudno było docenić kunszt realizatorski ze względu na kontrowersyjną wymowę całości. Zobaczcie fragmenty z Dumbo i scenę z filmu Pieśń Południa.

Decyzja Disneya może zostać zrozumiana jako próba ukrycia wstydliwej przeszłości, a wielu komentatorów zauważa, że są to relikty swoich czasów i nie powinno się ukrywać tego, jak kiedyś postrzegano niektóre sprawy. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: screenrant.com/zdjęcie główne: Disney

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

D.J. Cotrona

D.J. Cotrona

ur. 1980, kończy 39 lat

Joan Collins

Joan Collins

ur. 1933, kończy 86 lat

Melissa McBride

Melissa McBride

ur. 1965, kończy 54 lat

Ryan Coogler

Ryan Coogler

ur. 1986, kończy 33 lat

Lea DeLaria

Lea DeLaria

ur. 1958, kończy 61 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV