Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

Jaki był prawdziwy powód zakupu Foxa przez Disneya? Prezes koncernu tłumaczy

Szef Disneya zdradził powód, dla którego tak naprawdę koncern zdecydował się zakupić 21 Century Fox.

Szef Disneya zdradził powód, dla którego tak naprawdę koncern zdecydował się zakupić 21 Century Fox.

Dla przypomnienia 20 marca weszła w życie umowa przejęcia 21st Century Fox przez The Walt Disney Company warta 71,4 mld dolarów. Wiele osób zapewne zastanawiało się jakie były powody włodarzy koncernu spod znaku Myszki Miki. Teraz wszystko postanowił wyjaśnić prezes Disneya, Bob Iger. Okazuje się, że wszystko miało związek z uruchomieniem platformy Disney+. Iger zdradził, że rozmowy między nim a szefem Foxa, Rupertem Murdochem rozpoczęły się kilka miesięcy po tym jak The Walt Disney Company przejęło firmę BAMTech zajmującą się mediami streamingowymi. Zakup tej spółki wiązał się oczywiście z chęcią wejścia koncernu na rynek platform streamingowych. Następnie pojawiła się możliwość zakupu 21st Century Fox, więc była to doskonała okazja, aby przejąć wiele marek, które wzbogaciłyby ofertę przygotowywanej przez Disneya platformy. Iger powiedział wprost, że gdyby Disney nie chciał wchodzić na rynek platform streamingowych to zakup 21st Century Fox nie miałby miejsca.

Jak ogłoszono na oficjalnej prezentacji serwisu Disney+, zadebiutuje on w USA 12 listopada tego roku, natomiast globalnie ma być dostępny do końca 2021 roku. W pierwszym roku fiskalnym Disney zamierza wydać 1 miliard dolarów na nowe treści dla platformy. Amerykanie zapłacą za dostęp do platformy 6.99 dolarów za miesiąc, natomiast w przypadku opłacenia całego roku z góry, będzie to 5,83 dolarów miesięcznie lub też 69,99 dolarów za rok (strategia ma na celu uczynienie platformy bardziej atrakcyjną od Netflixa, który w USA podniósł ceny do 8,99 dolarów za miesiąc w wersji podstawowej). Na początku w ofercie serwisu pojawi się 500 tytułów Foxa.

Źródło: comicbook.com/zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James McAvoy

James McAvoy

ur. 1979, kończy 40 lat

Tomasz Kot

Tomasz Kot

ur. 1977, kończy 42 lat

Gugu Mbatha-Raw

Gugu Mbatha-Raw

ur. 1983, kończy 36 lat

Toby Stephens

Toby Stephens

ur. 1969, kończy 50 lat

Robbie Amell

Robbie Amell

ur. 1988, kończy 31 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV