Przeczytaj w weekend

Pokemon GO - rekordowy rok 2019. Gra zarobiła niemal miliard dolarów

Pokemon GO dostępne jest za darmo, ale gracze chętnie wydają pieniądze na mikrotransakcje.

Pokemon GO dostępne jest za darmo, ale gracze chętnie wydają pieniądze na mikrotransakcje.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak

Pokemon Go bije kolejne rekordy. Ta mobilna produkcja zadebiutowała w 2016 roku, ale w dalszym ciągu cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony graczy. Ci zaś chętnie sięgają do portfeli i wydają pieniądze na mikrotransakcje. Poinformowano, że w 2019 roku dzieło studia Niantic osiągnęło rekordowe przychody w wysokości 894 milionów dolarów. Dla porównania, wcześniejszy rekord wynosił "zaledwie" 832 miliony i było to w roku 2016, a więc tuż po premierze.

Skąd taki wynik teraz, 3 lata po debiucie? Z pewnością wpływ na to miał dalszy rozwój gry, która cały czas rozwijana jest o nowe elementy i regularnie otrzymuje tymczasowe wydarzenia, które zachęcają do powrotu. Z czasem doczekała się ona też funkcji, o które gracze prosili od dłuższego czasu, w tym między innymi możliwość wymieniania się Pokemonami z innymi graczami. Możemy być również pewni, że takie zarobki sprawią, że twórcy nie porzucą swojego dzieła i w dalszym ciągu będą nad nim pracować, ulepszać i wzbogacać o nową zawartość.  

Zobaczcie też wykres, który porównuje zarobki w kolejnych latach po premierze.

Pokemon GO - zarobki w latach 2016-2019fot. SensorTower

Pokemon GO dostępne jest na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. To produkcja AR, w której gracze szukają tytułowych stworków w swojej okolicy. 

Źródło: theverge.com / fot. Nintendo

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV