Polskie gry z dofinansowaniem unijnym. Lista zdradza nowe tytuły

Komisja Europejska ujawniła listę tytułów, które otrzymają dofinansowanie ze środków unijnych. Na liście znajdują się polskie gry.

Komisja Europejska ujawniła listę tytułów, które otrzymają dofinansowanie ze środków unijnych. Na liście znajdują się polskie gry.

Michał Czubak

Michał Czubak

Nad czym aktualnie pracują polscy producenci gier? Dzięki liście pozycji, które dostaną wsparcie ze środków Unii Europejskiej możemy poznać kilka tytułów naszych rodzimych producentów. Komisja Europejska ujawniła listę 30 tytułów, które otrzymają grant finansowy. Na tej liście znajdują się 3 polskie gry.

Najwyższe dofinansowanie liczące równo 150 tys. euro, czyli 49 procent wartości projektu, otrzyma Bloober Team, które pracuje nad grą nazwaną H20. Prawdopodobnie jest to tajemniczy horror Project Méliès z Marcinem Dorocińskim w obsadzie, ale nie można wykluczyć, że to zupełnie nowa gra.

Studio Punch Punk tworzy grę Aida, na którą twórcy otrzymają ponad 137 tys. euro, co stanowi równowartość 50 procent wartości projektu.

Natomiast autorzy gry Kursk pracują nad produkcją zatytułowaną WitchHammer, na którą od Unii Europejskiej udało się pozyskać połowę budżetu, czyli nieco ponad 136 tys. euro.

Z innych ciekawie zapowiadających się gier z dofinansowaniem unijnym warto wspomnieć, że na liście znajduje się następna odsłona pięknej platformówki Trine oraz RPG Earthlock: Festival of Magic.

Źródło: eacea.ec.europa.eu / fot. financialtribune.com

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV