Repertuar kin Nowość Program TV

Polskie gry z dofinansowaniem unijnym. Lista zdradza nowe tytuły

Komisja Europejska ujawniła listę tytułów, które otrzymają dofinansowanie ze środków unijnych. Na liście znajdują się polskie gry.

Nad czym aktualnie pracują polscy producenci gier? Dzięki liście pozycji, które dostaną wsparcie ze środków Unii Europejskiej możemy poznać kilka tytułów naszych rodzimych producentów. Komisja Europejska ujawniła listę 30 tytułów, które otrzymają grant finansowy. Na tej liście znajdują się 3 polskie gry.

Najwyższe dofinansowanie liczące równo 150 tys. euro, czyli 49 procent wartości projektu, otrzyma Bloober Team, które pracuje nad grą nazwaną H20. Prawdopodobnie jest to tajemniczy horror Project Méliès z Marcinem Dorocińskim w obsadzie, ale nie można wykluczyć, że to zupełnie nowa gra.

Studio Punch Punk tworzy grę Aida, na którą twórcy otrzymają ponad 137 tys. euro, co stanowi równowartość 50 procent wartości projektu.

Natomiast autorzy gry Kursk pracują nad produkcją zatytułowaną WitchHammer, na którą od Unii Europejskiej udało się pozyskać połowę budżetu, czyli nieco ponad 136 tys. euro.

-
-

Z innych ciekawie zapowiadających się gier z dofinansowaniem unijnym warto wspomnieć, że na liście znajduje się następna odsłona pięknej platformówki Trine oraz RPG Earthlock 2.

Źródło: eacea.ec.europa.eu / fot. financialtribune.com
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – trolle atakują film…

Na portalu Rotten Tomatoes doszło do zbiorowej akcji, w ramach której internauci zaczęli wystawiać filmowi…

Piotr Piskozub
-

Arrow – przymiarki do kolejnego Suicide…

Do sieci trafiły już zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Arrow, zatytułowanego Brothers and Sisters.

Piotr Piskozub
-

Shazam! – heros, zniszczenie i pożoga.…

Do sieci trafiło nowe zdjęcie z filmu Shazam!, na którym widzimy tytułowego bohatera.

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead- co się wydarzy w 11. odcinku? Mamy opis fabuły, zdjęcia i zwiastun…

Wiktor Fisz
-

Najbardziej niezwykłe filmy i seriale o…

Widzieliście już pierwszy odcinek Doom Patrol? Cóż za piękna superbohaterska dekonstrukcja. Swoją drogą, ostatnimi czasy…

Monika Kubiak
spoilery
-

Nie z tego świata: sezon 14,…

Lebanon był odcinkiem niezwykłym. Nic w tym dziwnego, jako że jednocześnie był on 300. odcinkiem…

Ocena recenzenta:
9

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.