Powstało tetrisowe battle royale na Game Boya
Youtuber wprowadził społeczność Game Boya do XXI wieku. Moder zaprojektował wieloosobowe battle royale, w którym wielu graczy walczy ze sobą za pośrednictwem Tetrisa.
Youtuber wprowadził społeczność Game Boya do XXI wieku. Moder zaprojektował wieloosobowe battle royale, w którym wielu graczy walczy ze sobą za pośrednictwem Tetrisa.
Mimo iż GameBoy był projektowany z myślą o tytułach dla jednego gracza, dzięki kablowi Game Boy Link część produkcji pozwalała zmierzyć się z naszymi znajomymi. YouTuber stacksmashing postanowił wykorzystać tę furtkę, aby stworzyć wieloosobową grę sieciową, do której mogłoby dołączyć wielu graczy z całego świata.
Z technologicznego punktu widzenia sprzęt nie jest oczywiście przystosowany do takich zadań, ale stacksmashing znalazł sposób, aby obejść ten problem. Na początku wykorzystał wsteczną inżynierię, aby zrozumieć, w jaki sposób dane są przesyłane pomiędzy dwoma konsolami, a następnie opracował przejściówkę na bazie mikrokomputera Raspberry Pi Pico, która pozwoliła łączyć Game Boye za pośrednictwem internetu.
To był jednak dopiero pierwszy krok na drodze do celu. W następnym kroku trzeba było postawić serwer, który połączy ze sobą graczy z całego świata. Na pierwsze gameboy’owe battle royale stacksmashing wyznaczył Tetrisa. Gra umożliwiała bowiem proste rozszerzenie rywalizacji na wielu graczy. W swojej dwuosobowej odsłonie sprawdzała na bieżąco, czy któryś z zawodników nie ukończył linii. Jeśli tak się stało, wysokość stosu była automatycznie zwiększana u konkurenta, niechybnie przybliżając go do przegranej.
Z programistycznego punktu widzenia w trakcie rozgrywki jedna z konsol pełniła rolę serwera, druga zaś – klienta. Wystarczyło tylko zaprogramować aplikację w taki sposób, żeby umożliwiła wymianę danych pomiędzy jednym wirtualnym serwerem i kilkoma klientami i viola! Tetris na Game Boya wkroczył w erę battle royale!
Stacksmashing zaprojektował autorską płytkę PCB, dzięki której nie trzeba poświęcać kabla Game Link, aby stworzyć przejściówkę komunikującą Game Boy’a z komputerem, można kupić ją w sklepie Gumroad za 15 dolarów. Aby rozpocząć zabawę, trzeba oczywiście dysponować konsolą z Tetrisem, a także wyposażyć się w Raspberry Pi Pico oraz zainstalować oprogramowanie (serwer, interfejs webowy oraz sterowniki), które Stacksmashing udostępnił w repozytorium na Githubie.
Źródło: TechSpot
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat