Predator – w filmie zagrał przestępca seksualny. Studio Fox usuwa scenę

Wokół nadchodzącego filmu The Predator pojawiły się nowe kontrowersje. Jak się okazuje, w jednej ze scen zagrał aktor, który figuruje w rejestrze przestępców seksualnych.

Wokół nadchodzącego filmu The Predator pojawiły się nowe kontrowersje. Jak się okazuje, w jednej ze scen zagrał aktor, który figuruje w rejestrze przestępców seksualnych.

Michalina Reda
Michalina Reda

Nadchodzący film The Predator wejdzie na ekrany kin jeszcze w tym miesiącu, jednak teraz pojawiły się wokół niego pewne kontrowersje. Zagraniczne portale informują, że wytwórnia Fox zdecydowała się usunąć jedną ze scen, w której zagrał aktor figurujący w rejestrze przestępców seksualnych. Mowa o Stevenie Wilderze Striegelu, który pojawił się w produkcji w charakterze epizodycznym.

Uwagę na ten fakt zwróciła Olivia Munn, z którą aktor realizował scenę (według niektórych informacji, miał się do niej zalecać na ekranie). Podczas pracy na planie nikt nie miał pojęcia, że mężczyzna był w przeszłości oskarżony i skazany za próbę nakłonienia czternastoletniej dziewczynki do czynności seksualnych za pośrednictwem Internetu. Gdy tylko prawda wyszła na jaw, Munn zaalarmowała wytwórnię, a ta zdecydowała się na wycięcie sceny z jego udziałem. Rzecznicy studia podkreślają, że nie wiedzieli o tym fakcie, ponieważ Fox jako wytwórnia nie ma wglądu do przeszłości poszczególnych aktorów na etapie castingu.

Okazuje się jednak, że wiedzę na temat tej sytuacji miał reżyser, Shane Black. Munn podkreśla, że jest zaskoczona faktem, iż nie podzielił się on tą informacją z obsadą, z wytwórnią ani z nikim z ekipy. Black przyznaje, że świadomie zdecydował się pomóc swojemu przyjacielowi - rozumie, że niektórzy mogą mieć co do tego wątpliwości, ale stoi za Striegelem murem. Sam oskarżony również przyznaje, że zna się z reżyserem od kilkunastu lat i nie musiał się specjalnie ubiegać o rolę. Dodaje też, że gdyby Black uznawał go za niebezpiecznego, nigdy nie zaproponowałby mu współpracy przy filmie Predator.

Wcześniej Black pomógł swojemu przyjacielowi jeszcze dwukrotnie - dzięki znajomości z reżyserem, Striegel zagrał także w tworzonych przez niego produkcjach takich jak Iron Man 3 czy The Nice Guys. Pojawił się tam w epizodycznych rolach.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV