Premiera powieści Kształt wody Guillermo del Toro i Daniela Krausa

Dziś do księgarń trafiła książka Kształt wody, której autorami są Daniel Kraus i Guillermo del Toro. Równolegle w kinach można oglądać filmową wersję tej historii.

Dziś do księgarń trafiła książka Kształt wody, której autorami są Daniel Kraus i Guillermo del Toro. Równolegle w kinach można oglądać filmową wersję tej historii.

Od kilku dni w naszych kinach można oglądać film Guillermo del Toro zatytułowany The Shape of Water. Tymczasem do księgarń trafiła dzisiaj książkowa wersja tej historii. Powieść The Shape of Water powstała z inspiracji Daniel Kraus, który przy współpracy del Toro pisał ją równolegle do powstawaniem filmu.

Oto oficjalny opis powieści, a także jej okładka:

Przed Wami porywająca baśń z historią niezwykłej miłości w tle, rozgrywająca się w realiach zimnej wojny… Tajny rządowy Ośrodek Badań Kosmicznych Occam w Baltimore otrzymuje do analizy niezwykły obiekt: ziemnowodną humanoidalną istotę schwytaną w Amazonii. W laboratorium toczy się gra wywiadów i sprzecznych stanowisk: jedni naukowcy chcą stworzenie uśmiercić i zbadać jego organizm, by odkryć tajemnicę odległych podróży kosmicznych, inni natomiast proponują utrzymywać go przy życiu dla dobra postępu technologicznego. W międzyczasie pomiędzy istotą a opiekującą się nim w tajemnicy jedną z woźnych, niemą kobietą, która porozumiewa się ze stworem za pomocą języka migowego, nawiązuje się dziwna i głęboka więź…

Kształt wody - okładka
Źródło: Zysk i S-ka

Książka Kształt wody ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka, a naEKRANIE.pl objęło ją patronatem medialnym. Powieść została wydana w w miękkiej oprawie i kosztuje 36,90 zł za 430 stron.

Źródło: Zysk i S-ka / fot. Zysk i S-ka

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV