Repertuar kin Nowość Program TV

Producent Hannibala i American Gods dołącza do serialu Kroniki wampirów

Bryan Fuller, producent seriali takich jak Hannibal czy Amerykańscy Bogowie, podejmuje nowy projekt, jakim są Kroniki wampirów. Poznajcie szczegóły.

Nadchodzący serial Kroniki wampirów powstaje na podstawie znanych powieści grozy autorstwa Anne Rice. Ich najgłośniejszą adaptacją pozostaje film z lat 90. pod tytułem Wywiad z wampirem, w którym zagrali Tom Cruise, Brad Pitt i Kirsten Dunst. Prawa do ekranizacji książek otrzymało teraz studio Paramount Television – całość ma opierać się na wszystkich jedenastu tomach powieści. Scenariusz do produkcji stworzy Christopher Rice, syn autorki książkowego pierwowzoru.

Zgodnie z nowymi informacjami, stanowisko producenta nowego serialu obejmuje Bryan Fuller. Fuller jest jedną z bardziej znanych osób w branży i pracował już między innymi nad serialami Hannibal czy Amerykańscy Bogowie. O jego dołączeniu do projektu poinformował Christopher Rice:

W latach 80., nastolatek ze stanu Waszyngton, który marzył o karierze w Hollywood, zdecydował, że napisze filmową adaptację powieści Wywiad z wampirem. Zrobił wówczas to, co zrobiłaby każda utalentowana i zaradna młoda osoba: znalazł książkę telefoniczną i zadzwonił do autorki. Ku jego zdumieniu, Anne Rice, moja matka, sama odebrała telefon, a kiedy ten młody człowiek wyjawił jej swoje plany, dała mu kontakt do producentów w Hollywood, którzy posiadali prawa do powieści. Odpowiedź producenta brzmiała mniej więcej tak: „Jesteś za młody, dzieciaku. Popracuj nad swoim talentem, a może kiedyś się uda”.

Jakże miło jest mi ogłosić, że tym młodym człowiekiem jest Bryan Fuller, który wyrósł na jednego z najbardziej innowacyjnych twórców telewizyjnych. I możliwość, o którą prosił przed laty, właśnie się nadarzyła – z wielką przyjemnością przedstawiam Wam Bryana jako nowego członka naszej ekipy, który pomoże w przełożeniu historii wampira Lestata na ekrany.

-
-

Dalsze szczegóły dotyczące serialu nie są jeszcze znane.

Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers czeka Endgame, ale wpadkom nie…

Avengers: Endgame zamknie 3. fazę MCU - to dobry moment, aby przypomnieć największe błędy, które…

Piotr Piskozub
-

Aktorzy, którzy grali w kilku filmach…

Chcemy przedstawić Wam listę aktorów, którzy zagrali w więcej niż jednym filmie superbohaterskim.

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny luty. Nowe seriale i filmy na luty 2019 to…

Michalina Reda
-

Kapitan Marvel – nowe zdjęcie superbohaterki…

Kapitan Marvel wejdzie na ekrany kin w marcu tego roku, a w sieci pojawiają się…

Norbert Zaskórski
-

Oscary 2019 – Czarna Pantera tworzy…

Wczoraj poznaliśmy nominacje do Oscarów. Czarna Pantera od Marvel Studios otrzymała ich aż siedem. Kevin…

spoilery
-

Arrow: sezon 7, odcinek 10 –…

Po miesięcznej przerwie nasza ulubiona Strzała wróciła na ekrany. Właściwie można powiedzieć, że dwie, ponieważ…

Ocena recenzenta:
3

Co o tym sądzisz?