Przejęcie 21st Century Fox przez Disneya – oto, kiedy zostanie sfinalizowana transakcja

Jak donosi portal Variety już na samym początku przyszłego roku ma być gotowa umowa przejęcia 21st Century Fox przez Disneya.

Jak donosi portal Variety już na samym początku przyszłego roku ma być gotowa umowa przejęcia 21st Century Fox przez Disneya.

Norbert Zaskórski

Norbert Zaskórski

Tagi:  21st Century Fox 

Jak podaje Variety Peter Rice, Dyrektor Generalny FOX Networks Group ogłosił, że transakcja przejęcia 21st Century Fox przez Disneya zostanie sfinalizowana z dniem 1 stycznia 2019 roku. Natomiast do końca pierwszej połowy przyszłego roku zostaną zakończone kwestie organizacyjne między innymi zwolnienia pracowników, które potwierdził Rice. Według szacunków pracę straci około 4 tysiące osób (2 300 z FOX, 1700 z Disneya), jednak niektórzy analitycy twierdzą, że zwolnienia mają dotknąć nawet 10 tysięcy pracowników. Po przejęciu koncernu Peter Rice zostanie Prezesem Walt Disney Television i Współprzewodniczącym Disney Media Networks.

Dla przypomnienia Disney przejął filmowy i telewizyjny oddział firmy 21st Century Fox, dzięki czemu trafia do niego m.in. studio 20th Century Fox, dysponent praw do ekranowych X-Men i Fantastycznej Czwórki. Właściciela zmieniają 20th Century Television, należące do Foxa stacje (m.in. FX i National Geographic). Disney nabył także większość udziałów w platformie Hulu, a zgodnie z postanowieniami w przyszłości przejmie również Sky i Star TV.

Wartość transakcji to 66,1 mld dolarów. 13,7 mld dolarów z tej kwoty pochłonie jednak spłata długu 21st Century Fox.

Źródło: comicbookmovie.com/zdjęcie główne: Disney/20th Century Fox/MovieWeb

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV