Przeczytaj w weekend

Punisher MAX i Hawkeye w komiksowych zapowiedziach Egmontu na 2017 rok

W trakcie Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi Tomasz Kołodziejczak z wydawnictwa Egmont poinformował o planach firmy na kolejny rok. Poznajcie szczegóły.

W trakcie Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi Tomasz Kołodziejczak z wydawnictwa Egmont poinformował o planach firmy na kolejny rok. Poznajcie szczegóły.

Jak zapowiada Tomasz Kołodziejczak z Egmontu, w przyszłym roku firma planuje wydać jeszcze więcej komiksów niż w poprzednim. Oto najważniejsze szczegóły, ujawnione w czasie Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi:

  • Marvel: w przyszłym roku mają ukazać się trzy tomy wielokrotnie nagradzanej serii Punisher MAX, a także Annihilation Keitha Giffena, Black Widow, X-Men. Deadly Genesis, Deadpool Classic, osobna historia - Deadpool. Dracula's Gauntlet, a w linii Marvel NOW: Ms. Marvel oraz Hawkeye.
  • DC: w ramach DC Deluxe będziemy mogli nabyć takie pozycje, jak: Batman/Judge Dredd, Wonder Woman (znakomita historia Grega Rucki) oraz Catwoman. No Easy Way Down. Egmont nie planuje wydać żadnej nowej serii z katalogu New 52, lecz jedynie doprowadzać do końca te już rozpoczęte. Będą także prowadzone rozmowy z DC na temat ukazania się w Polsce komiksów z DC Rebirth.
  • Najprawdopodobniej w trzech tomach w wersji kolorowej pojawi się seria Bone Jeffa Smitha, wydawana pierwotnie w latach 1991-2004.
  • Doczekamy się także wznowień 300 Franka Millera i Top 10 Alana Moore'a, przy czym w tym drugim przypadku wypuszczenie na rynek kolejnych tomów uzależnione jest od wyników sprzedaży pierwszej części serii.
  • Raz na kwartał w kolorowej wersji ukaże się seria Corto Maltese.
  • W przyszłym roku na rynku pojawi się również drugi tom antologii Kajko i Kokosz. Nowe przygody. W zbiorczym wydaniu krótkich historii czytelnicy będą mogli się również zapoznać z przygodami Kleksa.
  • Nowych wydań doczekają się także przygody Lucky Luke'a. Egmont planuje wydać wszystkie komiksy, których bohaterem jest słynny kowboj.
  • Powodów do narzekań nie będą mieli również fani Gwiezdnych Wojen. W 2017 roku ukażą się kolejne części dzieł: Star Wars Legendy #07: Karmazynowe imperium, Star Wars Legendy #06: Mroczne Imperium oraz From the Ruins of Alderaan.
  • Nie ma w planach kolejnych tomów All-Star Western.

Zobacz także: Okładki październikowych zapowiedzi komiksowych Egmontu

Dowiedzieliśmy się również, że w przyszłym roku na pewno nie pojawi się u nas nowa edycja legendarnego komiksu Przyjdź Królestwo. Jeśli w ogóle wyda go Egmont, to w 2018 roku, jednak jest to uzależnione od ewentualnej obecności tej historii w Wielkiej Kolekcji Komiksów DC.

Źródło: kamienzserca.pl / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Hayley Atwell

Hayley Atwell

ur. 1982, kończy 38 lat

Lily James

Lily James

ur. 1989, kończy 31 lat

Barbara Mularczyk

Barbara Mularczyk

ur. 1984, kończy 36 lat

Wojciech Mecwaldowski

Wojciech Mecwaldowski

ur. 1980, kończy 40 lat

Marshall Allman

Marshall Allman

ur. 1984, kończy 36 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV