Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

Qualcomm stworzył procesory gamingowe dla tańszych telefonów

Granie mobilne wchodzi na nową fazę rozwoju. Jeden z głównych producentów procesorów smartfonowych zapowiedział, że stworzy procesory ze średniej półki cenowej przystosowane do potrzeb graczy.

Granie mobilne wchodzi na nową fazę rozwoju. Jeden z głównych producentów procesorów smartfonowych zapowiedział, że stworzy procesory ze średniej półki cenowej przystosowane do potrzeb graczy.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Od lat jedną z najważniejszych konkurencji w wyścigu o miano króla smartfonów jest test wydajności w grach. Dotychczas tylko posiadacze najdroższych urządzeń mogli liczyć na to, że otrzymają do dyspozycji podzespoły skrojone z myślą o gamingu, ale firma Qualcomm zadecydowała, że czas coś w tej kwestii zmienić.

Producent podzespołów mobilnych ujawnił nową linię układów gamingowych z serii Snapdragon stworzonych z myślą o telefonach ze średniej półki cenowej. Obok modeli 730 oraz 665 pojawił się model 730G, w którym wykorzystano rozwiązania stosowane dotychczas w procesorach klasy premium. Litera G w nazwie nie pojawiła się bez powodu – to ona zdradza, że mamy tu do czynienia z układem dla graczy.

Model ten różni się od klasycznego Snapdragona 730, wystarczy spojrzeć na jego specyfikację, aby zrozumieć, dla kogo był projektowany. Procesor wykorzystuje podkręcony układ graficzny Adreno 618, który ma być o 15% wydajniejszy od standardowego modelu zastosowanego w 730. Oprócz tego jest kompatybilny z platformą Qualcomm Elite Gaming, co oznacza, że pozwala zarządzać opóźnieniami sygnału Wi-Fi, znajdziemy w nim rozwiązania zapobiegające oszukiwaniu w grach on-line i pozwoli w pełni cieszyć się trybem HDR. Firma zapewnia także, że sprzęt został przetestowany w najlepiej ocenianych tytułach mobilnych, nie zdradza jednak, o jakie gry może tu chodzić. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby procesor zoptymalizowano do współpracy z mobilnym Fortnite.

Dotychczas procesory określano jako gamingowe znajdowaliśmy wyłącznie w najmocniejszych smartfonach. Wprowadzenie ich do niższej serii może sprawić, że granie na słabszych urządzeniach stanie się przyjemniejsze. O ile różnice między klasycznym Snapdragonem 730 a modelem 730G rzeczywiście będą tak zauważalne, jak chciałby tego producent.

Niestety, zarówno 730 jak i 730G w ramach sieci komórkowej nie będą działać tak sprawnie jak najnowszy Snapdragon. Model 855 przetwarza dane z prędkością do 2 Gb/s, zaś 730 i 730G z prędkością 800 Mb/s. Na szczęście taka przepustowość powinna zapewnić płynną rozgrywkę poza domem oraz komfortowe oglądanie filmów za pośrednictwem serwisów VoD.

Źródło: Qualcomm

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James McAvoy

James McAvoy

ur. 1979, kończy 40 lat

Tomasz Kot

Tomasz Kot

ur. 1977, kończy 42 lat

Gugu Mbatha-Raw

Gugu Mbatha-Raw

ur. 1983, kończy 36 lat

Toby Stephens

Toby Stephens

ur. 1969, kończy 50 lat

Robbie Amell

Robbie Amell

ur. 1988, kończy 31 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV