Przeczytaj w weekend

Black Shark 2 – nowy gamingowy smartfon od Xiaomi

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało następcę smartfona Black Shark skierowanego do miłośników mobilnego gamingu. Nowa odsłona jest szybsza i korzysta z nowocześniejszych technologii.

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało następcę smartfona Black Shark skierowanego do miłośników mobilnego gamingu. Nowa odsłona jest szybsza i korzysta z nowocześniejszych technologii.

Gamingowe smartfony przestały być ewenementem na rynku mobilnym. Wypracowały sobie małą niszę i powoli przekonują do siebie kolejnych klientów. Jednym z najnowszych urządzeń z tej kategorii jest Black Shark 2 od Xiaomi, który przykuwa wzrok porządną specyfikacją oraz eleganckim wyglądem.

Sercem urządzenia jest procesor od firmy Qualcomm, Snapdragon 855, który współpracuje z 8 GB pamięci RAM. Podstawowy model wyposażono w 128 GB na przechowywanie danych, ale najbardziej wymagający użytkownicy mogą wyposażyć się w wydajniejszą odsłonę Black Sharka 2. Droższy model oferuje aż 12 GB RAM oraz 256 GB na przechowywanie danych. Taka konfiguracja ma zagwarantować, że gracze przez wiele lat będą w stanie uruchamiać najbardziej wymagające tytuły na Androida.

Aby poprawić wydajność nowego Black Sharka producent zastosował technologię, którą nazywa "wielowarstwowym systemem chłodzenia cieczą". Dzięki niej udało się obniżyć temperaturę pracy procesora aż o 14 stopni. Jeśli nie są to tylko czcze przechwałki, granie na tym sprzęcie może okazać się bardzo przyjemne - telefon nie będzie nagrzewał się podczas długich godzin spędzonych na grze w Fortnite czy PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Pozostała specyfikacja na tle konkurencyjnych smartfonów klasy premium prezentuje się standardowo. Do dyspozycji otrzymamy 6,39-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2340×1080, 20-megapikselowy aparat do selfie oraz podwójny układ optyczny 12 Mpx umiejscowiony z tyłu urządzenia, który pozwoli skorzystać z dwukrotnego przybliżenia optycznego. Sprzęt wyposażono także w pojemną baterię 4000 mAh oraz czytnik linii papilarnych umiejscowiony pod wyświetlaczem.

Niestety, na razie nowa zabawka od Xiaomi dostępna będzie jedynie na terenie Chin. Firma nie ujawniła, kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia Black Sharka 2 do europejskiej dystrybucji.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV