Przeczytaj w weekend

Rambo: Ostatnia krew - recenzje już w sieci. Czy Sly Stallone trafił w nasze gusta?

Do sieci trafiła już pierwsza partia recenzji filmu Rambo: Ostatnia krew.

Do sieci trafiła już pierwsza partia recenzji filmu Rambo: Ostatnia krew.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub

Nadchodzi Rambo 5: Ostatnia krew - kolejna odsłona przygód legendarnego Johna Rambo, który potrafi w pojedynkę zniszczyć całą armię i "jeść takie rzeczy, po których nawet kozioł by się przekręcił". Przed oficjalną światową premierą produkcji do sieci trafiły już jej pierwsze recenzje. Co tu dużo mówić, różowo nie jest. W chwili powstawania tego tekstu obraz ma 50% pozytywnych opinii na portalu Rotten Tomatoes (zliczono 16 tekstów) i otrzymał średnią ocen na poziomie 5,27/10. W serwisie Metacritic uwzględniono jak do tej pory jedynie 4 recenzje, które przełożyły się na ocenę 38/100. Co więcej, internauci donoszą, że film jest zupełnie niepotrzebny; jak głosi jedna z opinii:

Dlaczego ten jeden ostatni raz nie dało się zrobić przepełnionego akcją filmu o Rambo? A tak Rambo gdzieś tam jest, jego krewna zostaje porwana, odurzona narkotykami, torturowana i zgwałcona przez kartel. Kto za tym stoi?

Oto fragmenty niektórych opinii krytyków:

    • Brudny Harry miał przynajmniej godne pożegnanie. W tym filmie pojawia się scena pościgu, w której zobaczymy samochód-zabawkę - Hollywood Reporter.
    • W dobie wyjątkowo wrażliwej na kulturowe treści rzeczywistości pomysł z meksykańskimi hersztami zbrodni, którzy posiadają seksualne niewolnice, a później staną oko w oko z białym zbawicielem, nie jest wcale łatwy do zrealizowania - IndieWire.
    • To w zasadzie musiała być ostatnia krew, skoro więcej krwi już nie zostało - Showbiz Cheat Sheet.
    • To nie jest tyle prawdziwy film o Rambo, co uogólniona w małej skali zrzynka z Uprowadzonej, w którą John Rambo właściwie sam się wrzuci - Forbes.

Sam Sylvester Stallone wydaje się powyższymi ocenami nie przejmować; na swoim koncie na Instagramie zaprezentował wczoraj wideo, ogłaszając jednocześnie, że 18 września powinien być obchodzony jako Dzień Rambo. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

This Wednesday, September 18, is officially RAMBO DAY. Share your love for Rambo by using #RamboDay for your chance to be featured.

Post udostępniony przez Sly Stallone (@officialslystallone)

Od jutra produkcję będziecie mogli zobaczyć na ekranach polskich kin. 

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Lionsgate

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV