Przeczytaj w weekend

Rana: najnowszy kryminał Wojciecha Chmielarza już w księgarniach

Rana Wojciecha Chmielarza to nowa historia z bohaterami nieznanymi do tej pory czytelnikom. Powieść właśnie trafiła do sprzedaży.

Rana Wojciecha Chmielarza to nowa historia z bohaterami nieznanymi do tej pory czytelnikom. Powieść właśnie trafiła do sprzedaży.

Wojciech Chmielarz jest cenionym autorem kryminałów, znany przede wszystkim z cyklu o komisarzu Jakubie Mortce. Nie ogranicza się jednak do jednej serii. Przykładem na to jest dzisiejsza premiera, Rana. W powieści tej autor pokazuje, że czasem największe zbrodnie kryją się w domowym zaciszu.

Wojciech Chmielarz w ten sposób zapowiada wydaną przez Marginesy Ranę:

Największa trudność w komunikacji między dziećmi a dorosłymi polega na tym, że dorośli nie potrafią mówić o swoich emocjach. A skoro nie potrafią, to dzieci nie mają od kogo się tego nauczyć. O tym jest też ta książka.

Oto okładka i opis Rany:

Rana - okładkaŹródło: Marginesy

Podobno czas leczy rany. Jednak niektóre nigdy się nie zabliźniają.
Najpierw pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica ekskluzywnej prywatnej szkoły
na warszawskim Mokotowie. Jej nauczycielka, Elżbieta, próbuje odkryć, co się naprawdę stało. Rozpoczyna prywatne śledztwo tylko po to, żeby wkrótce sama zginąć. Ale jej ciało znika, a jedynymi osobami, które cokolwiek widziały, są Gniewomir, nieprzystosowany społecznie chłopak zafascynowany seryjnymi zabójcami, i Klementyna, samotna nauczycielka na życiowym zakręcie, której wydaje się, że los wreszcie się do niej uśmiechnął, bo zdobyła pracę w poważanej szkole. Nic bardziej mylnego.
Żadne z nich nie chce angażować się w tę sprawę – każde z nich ma swoje powody – ale nie mają wyjścia. Gdyby wiedzieli, dokąd zaprowadzi ich to śledztwo, nigdy by się na to nie odważyli. Szkoła okazuje się pełna tajemnic. Podobnie jak pracujący w niej nauczyciele…
Rana to bezlitosne studium zła uśpionego w zaciszu domowego ogniska. Niepokojące
i mroczne, odsłania najgłębiej skrywane tajemnice, o których nikt nie chce mówić. Nowa powieść jednego z najwyżej ocenianych i najchętniej czytanych współczesnych pisarzy odziera z wszelkich złudzeń.

Źródło: Marginesy / fot. Marginesy

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV