Przeczytaj w weekend

RoboCop Returns - film ma nowego reżysera

Studio MGM znalazło nowego twórcę, który stanie za kamerą filmu RoboCop Returns o losach kultowego policjanta-robota.

Studio MGM znalazło nowego twórcę, który stanie za kamerą filmu RoboCop Returns o losach kultowego policjanta-robota.

Norbert Zaskórski
Norbert Zaskórski

Abe Forsythe, twórca znany z produkcji o zombie Little Monsters został wybrany na stanowisko reżysera filmu RoboCop Returns, czyli nowej produkcji o losach kultowego bohatera popkultury. Zastąpi on w tej roli Neilla Blomkampa, który musiał zrezygnować z projektu ze względu na konflikt terminarzy.

Studio MGM, dla którego powstaje film ma nadzieję przywrócić do życia franczyzę, która rozpoczęła się od thrillera science fiction Paula Verhoevena z 1987 roku. Scenarzyści oryginału, Ed Neumeier i Michael Miner będą producentami obrazu. Fabułę opracowuje Justin Rhodes, który poprawi scenariusz napisany przez Neumeiera i Minera wiele lat temu jako skrypt planowanej kontynuacji hitu Verhoevena.

Dla przypomnienia oryginał opowiadał o policjancie z Detroit, który zostaje ciężko ranny w czasie służby. Ocaleniem od śmierci okazuje się przemiana w cyborga. Od tej pory jako RoboCop walczy z przestępczością w mieście. Studio już raz chciało wskrzesić serię w 2014 roku, jednak zakończyło się to fiskiem, zarówno pod względem artystycznym jak i kasowym.

Źródło: comingsoon.net/zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV