Rosario Dawson z główną rolą w adaptacji komiksu DMZ Briana Wooda

DMZ będzie serialem adaptującym na mały ekran komiks od DC Vertigo. Rosario Dawson z główną rolą!

DMZ będzie serialem adaptującym na mały ekran komiks od DC Vertigo. Rosario Dawson z główną rolą!

Michał Jarecki
Michał Jarecki
Tagi:  hbo max 

Pod koniec 2019 roku okazało się się, że Ava DuVernay, reżyserka New Gods, będzie kierowała adaptacją komiksu DMZ Briana Wooda dla HBO Max. Najnowsze doniesienia wskazują, że w produkcji zagra Rosario Dawson.

Aktorka wcieli się w postać o imieniu Alma. Fabuła tego futurystycznego dramatu rozgrywa się w Ameryce podczas drugiej wojny domowej, która przekształciła Manhattan w strefę zdemilitaryzowaną (DMZ), zniszczoną i odizolowaną od reszty świata. Alma Ortego to zaciekła lekarka, która ratuje ludziom życie, jednocześnie desperacko szukając zaginionego syna. 

DuVernay, która pracuje również nad filmem New Gods dla Warner Bros., wyreżyseruje projekt, a scenariuszem zajmuje się showrunner i producent wykonawczy Roberto Patino.

DMZ jest dla mnie specjalnym projektem, ponieważ stanowi kluczową współpracę z moją firmą Array Filmworks, doskonałym zespołem Warner Bros TV i Roberto Patino. Wszyscy pilnie pracowaliśmy nad tym materiałem i widziałam Roberto w akcji. Jest niesamowicie utalentowany i zależy mu na opowiadaniu historii z maksymalną siłą i wyobraźnią. Z chęcią podzielę się tym z fanami DC - powiedziała DuVernay.

Inne szczegóły produkcji pozostają nieznane.

Źródło: deadline.com/zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV