Rusza 9. edycja Festiwalu Hommage à Kieślowski

Hommage à Kieślowski startuje z 9. edycją. Wydarzenie rozpocznie się już jutro, 13 września.

Hommage à Kieślowski startuje z 9. edycją. Wydarzenie rozpocznie się już jutro, 13 września.

Michalina Reda
Michalina Reda

Hommage à Kieślowski to międzynarodowy festiwal filmowy, który w tym roku będzie mieć swoją 9. edycję. To wyjątkowe święto kina poświęcone jest filmografii polskiego reżysera, Krzysztofa Kieślowskiego. Tegoroczna edycja odbywa się w Sokołowsku koło Wałbrzycha.

9. Festiwal Hommage à Kieślowski rozpoczyna się już jutro, 13 września i potrwa do 15 września. Podczas ceremonii otwarcia odbędzie się pokaz eseju filmowego 3 kolory: Srebrny - w nim przyjrzymy się bliżej trylogii Kieślowskiego. W programie jest także specjalny pokaz filmu Trzy kolory: Czerwony, od premiery którego mija okrągłych 25 lat. Ponadto przewidziano liczne panele dyskusyjne - do grona rozmówców należą między innymi Krzysztof Piesiewicz, Piotr Jaxa, Urszula Lesiak, Tadeusz Sobolewski, Michał Oleszczyk, Irena Strzałkowska. Moderatorem dyskusji będzie Łukasz Maciejewski.

Szczegółowy program 9. edycji Festiwalu Hommage à Kieślowski

Ceny biletów i karnetów prezentują się następująco - pojedyncze pokazy filmowe (20 zł), wejściówki na spotkania z twórcami, panele i dyskusje (10 zł). Ceny karnetów na wszystkie wydarzenia festiwalowe: jednodniowy 80 zł, dwudniowy 160 zł i trzydniowy 240 zł.

Przypomnijmy, że Hommage à Kieślowski to niezależny Festiwal, który potrzebuje wsparcia finansowego - organizatorzy zachęcają do dokonywania wpłat na rzecz wydarzenia. Więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem.

Źródło: informacja prasowa / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV