Przeczytaj w weekend

Rusza 9. edycja Festiwalu Hommage à Kieślowski

Hommage à Kieślowski startuje z 9. edycją. Wydarzenie rozpocznie się już jutro, 13 września.

Hommage à Kieślowski startuje z 9. edycją. Wydarzenie rozpocznie się już jutro, 13 września.

Hommage à Kieślowski to międzynarodowy festiwal filmowy, który w tym roku będzie mieć swoją 9. edycję. To wyjątkowe święto kina poświęcone jest filmografii polskiego reżysera, Link not found. Tegoroczna edycja odbywa się w Sokołowsku koło Wałbrzycha.

9. Festiwal Hommage à Kieślowski rozpoczyna się już jutro, 13 września i potrwa do 15 września. Podczas ceremonii otwarcia odbędzie się pokaz eseju filmowego 3 kolory: Srebrny - w nim przyjrzymy się bliżej trylogii Kieślowskiego. W programie jest także specjalny pokaz filmu Trzy kolory: Czerwony, od premiery którego mija okrągłych 25 lat. Ponadto przewidziano liczne panele dyskusyjne - do grona rozmówców należą między innymi Krzysztof Piesiewicz, Piotr Jaxa, Urszula Lesiak, Tadeusz Sobolewski, Michał Oleszczyk, Irena Strzałkowska. Moderatorem dyskusji będzie Łukasz Maciejewski.

Szczegółowy program 9. edycji Festiwalu Hommage à Kieślowski

Ceny biletów i karnetów prezentują się następująco - pojedyncze pokazy filmowe (20 zł), wejściówki na spotkania z twórcami, panele i dyskusje (10 zł). Ceny karnetów na wszystkie wydarzenia festiwalowe: jednodniowy 80 zł, dwudniowy 160 zł i trzydniowy 240 zł.

Przypomnijmy, że Hommage à Kieślowski to niezależny Festiwal, który potrzebuje wsparcia finansowego - organizatorzy zachęcają do dokonywania wpłat na rzecz wydarzenia. Więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem.

Źródło: informacja prasowa / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Nancy Travis

Nancy Travis

ur. 1961, kończy 58 lat

Jerry Bruckheimer

Jerry Bruckheimer

ur. 1943, kończy 76 lat

David James Elliott

David James Elliott

ur. 1960, kończy 59 lat

Cheryl Hines

Cheryl Hines

ur. 1965, kończy 54 lat

Michael Hirst

Michael Hirst

ur. 1952, kończy 67 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV