Repertuar kin Nowość Program TV

Samsung opatentował w pełni bezramkowego smartfona

O bezramkowych telefonach producenci sprzętu mówią od dawna. Ale to Samsung może stworzyć pierwszy telefon, który nie będzie miał nawet najmniejszej ramki wokół ekranu.

Przedstawiciele branży mobilnej zapędzili się w kozi róg. Powstały telefony tak wydajne, tak cienkie i wszechstronne, że dziś ciężko wprowadzić innowację, która w zauważalny sposób odmieni rynek smartfonowy. Większość producentów próbuje skusić nas nowymi, ulepszonymi układami optycznymi, które wyposaża się w coraz to więcej obiektywów. Branża dąży do autoironii, patentując takie rozwiązania jak np. telefon z 16 obiektywami opracowany przez LG. Gdyby taki sprzęt powstał, prawdopodobnie sprzedawałby się na pniu. Może poprawiłby jakość zdjęć, ale z pełni możliwości tego układu optycznego skorzystałaby tylko garstka osób. Większość i tak fotografowałaby w trybie automatycznym.

Czym zatem przykuć uwagę klientów? Pięknym wyglądem. To nietypowe wzornictwo było najlepszym czynnikiem sprzedażowym w ostatnich latach. Samsung kusił zakrzywionymi ekranami, Huawei gradientową obudową a iPhone X wielkim, niemal bezramkowym ekranem. A skoro o ramkach mowa… Samsung planuje całkowicie pozbyć się ich ze swoich urządzeń.

Serwis LetsGoDigital  opublikował dokumenty, które koreańska korporacja złożyła w urzędzie patentowym. Znajdziemy w nich grafiki opisujące bardzo nietypowy telefon, pozbawiony ramek z przedniej obudowy, a nawet z bocznych krawędzi. Wyświetlacz w tym gadżecie zaginałby się z każdej strony w stronę pleców. Przypominałby wyświetlacz stosowany w najnowszych przedstawicielach serii Galaxy S, z tą różnicą, że zaginałby się ze wszystkich stron, a kąt zagięcia byłby znacznie ostrzejszy. Dzięki temu sprzęt byłby jednym, wielkim ekranem.

Z użytkowego punktu widzenia to mało istotna zmiana, jednak takie wzornictwo mogłoby przełożyć się na ogromne zainteresowanie tym telefonem. O ile oczywiście Samsung kiedykolwiek zdecyduje się na wdrożenie takiego rozwiązania w życie. Stworzenie takiego smartfona wymagałoby wprowadzenia kilku zasadniczych zmian w konstrukcji dotychczasowych urządzeń z serii Galaxy S. Przedni obiektyw należałoby ukryć pod ekranem, albo wyciąć w wyświetlaczu niewielki otwór na obiektyw. Samsung pracuje nad telefonem wykorzystującym to drugie rozwiązanie, dlatego ten scenariusz wydaje się najbardziej prawdopodobny. Firma powinna także przemyśleć, gdzie umiejscowić głośniki oraz złącze ładujące, gdyż to te elementy byłyby najbardziej problematyczne przy konstruowaniu takiego w pełni bezramkowego urządzenia.

-
-

Opatentowanie jakiegoś rozwiązania nie oznacza, że firma rychło wprowadzi je w życie. Ale jeśli uświadomimy sobie, że w przyszłym roku seria Galaxy S obchodzi swoje dziesięciolecie, a Samsung chce uczcić tę rocznicę jubileuszowym urządzeniem, szanse na powstanie w pełni bezramkowego telefonu od Koreańczyków znacznie rosną. Już wkrótce przekonamy się, czy firma postanowi wdrożyć ten patent w życie.

Źródło: LetsGoDigital / Zdjęcie: nl.letsgodigital.org

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Gotuj się na Avengers: Koniec gry!…

Przed premierą filmu Avengers: Koniec gry chcemy Wam przedstawić listę gadżetów i artbooków, które mogą…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – co trzyma…

Drugi zwiastun filmu Avengers: Koniec gry może rzucać nowe światło na fabułę - istotne znaczenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Paweł Krzystyniak
-

Marvel’s Spider-Man: Fan połączył dwa kostiumy…

W Marvel's Spider-Man znajdziemy mnóstwo kostiumów dla Pajączka, ale nie przeszkadza to fanom na tworzenie…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Norbert Zaskórski
-

Once Upon a Time in Hollywood…

W sieci zadebiutował pierwszy, oficjalny plakat promujący nowy film reżysera Pulp Fiction i Bękartów wojny.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.