Samsung zaprezentował nowe gamingowe monitory

Podczas targów Gamescom 2019 koreańska korporacja pokazała trzy monitory, które w najbliższych miesiącach zawalczą o serca graczy z Europy.

Podczas targów Gamescom 2019 koreańska korporacja pokazała trzy monitory, które w najbliższych miesiącach zawalczą o serca graczy z Europy.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski

Jedną z najciekawszych gamingowych nowości ujawnionych przez Samsunga w trakcie targów Gamescom 2019 jest Space Gaming Monitor. To 32-calowy wyświetlacz pracujący przy rozdzielczości QHD i odświeżaniu 144 Hz, który umieszczono na specjalnym wysięgniku umożliwiającym zawieszenie sprzętu tuż przy powierzchni ściany. Dzięki nietypowemu, ruchomemu mocowaniu monitor zajmuje minimalną przestrzeń na biurku, a regulowany wysięgnik umożliwia dopasowanie kąta nachylenia do naszych potrzeb. W ramieniu mocującym umieszczono również prowadnice na kabel zasilający oraz HDMI. Aby pogłębić wrażenia płynące z rozgrywki, zaimplementowano tu technologię AMD FreeSync synchronizującą pracę karty graficznej oraz matrycy.

Firma zapowiedziała także wprowadzenie na rynek europejski monitora z linii CRG5. Sprzęt ten wyposażono w zakrzywioną, 27-calową matrycę FullHD odświeżaną z częstotliwością 240 Hz. W urządzeniu zaimplementowano także kilka trybów wyświetlania, które dostosowano do specyficznych wymagań graczy. Włączając Tryb Gry monitor automatycznie dopasuje poziomy czerni, kontrastu, ostrości i koloru do uruchomionego tytułu, Low Input Lag Mode zminimalizuje opóźnienie w wyświetlaniu obrazu, a Virtual Aim ma poprawić precyzję celowania w strzelankach. Oprócz tego użytkownicy otrzymają także dostęp do technologii NVIDIA G-sync.

Ostatnim spośród gamescomowych monitorów gamingowych Samsunga jest 49-calowy model CRG9. Ten ultrapanoramiczny wyświetlacz ma proporcje 32:9 i pracuje w rozdzielczości Dual Quad High Definition (5120 x 1440). Oznacza to, że zapewnia taką przestrzeń roboczą, jak dwa monitory 27” postawione obok siebie. CRG9 pokrywa 95% palety barw DCI-P3, oferuje dostęp do technologii HDR 1000, AMD Radeon FreeSync2 HDR i Virtual Aim, a jego matryca odświeża się z częstotliwością 120 Hz. I podobnie jak model CRG5, od teraz dostępny jest w globalnej dystrybucji i można kupić go bezpośrednio od europejskich dostawców.

Na premierę Space Gaming Monitor przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. Samsung planuje wypuścić ten sprzęt do globalnej sprzedaży dopiero w czwartym kwartale tego roku.

Źródło: Samsung

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV