Przeczytaj w weekend

Samsung zaprezentował nowe gamingowe monitory

Podczas targów Gamescom 2019 koreańska korporacja pokazała trzy monitory, które w najbliższych miesiącach zawalczą o serca graczy z Europy.

Podczas targów Gamescom 2019 koreańska korporacja pokazała trzy monitory, które w najbliższych miesiącach zawalczą o serca graczy z Europy.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Jedną z najciekawszych gamingowych nowości ujawnionych przez Samsunga w trakcie targów Gamescom 2019 jest Space Gaming Monitor. To 32-calowy wyświetlacz pracujący przy rozdzielczości QHD i odświeżaniu 144 Hz, który umieszczono na specjalnym wysięgniku umożliwiającym zawieszenie sprzętu tuż przy powierzchni ściany. Dzięki nietypowemu, ruchomemu mocowaniu monitor zajmuje minimalną przestrzeń na biurku, a regulowany wysięgnik umożliwia dopasowanie kąta nachylenia do naszych potrzeb. W ramieniu mocującym umieszczono również prowadnice na kabel zasilający oraz HDMI. Aby pogłębić wrażenia płynące z rozgrywki, zaimplementowano tu technologię AMD FreeSync synchronizującą pracę karty graficznej oraz matrycy.

Firma zapowiedziała także wprowadzenie na rynek europejski monitora z linii CRG5. Sprzęt ten wyposażono w zakrzywioną, 27-calową matrycę FullHD odświeżaną z częstotliwością 240 Hz. W urządzeniu zaimplementowano także kilka trybów wyświetlania, które dostosowano do specyficznych wymagań graczy. Włączając Tryb Gry monitor automatycznie dopasuje poziomy czerni, kontrastu, ostrości i koloru do uruchomionego tytułu, Low Input Lag Mode zminimalizuje opóźnienie w wyświetlaniu obrazu, a Virtual Aim ma poprawić precyzję celowania w strzelankach. Oprócz tego użytkownicy otrzymają także dostęp do technologii NVIDIA G-sync.

Ostatnim spośród gamescomowych monitorów gamingowych Samsunga jest 49-calowy model CRG9. Ten ultrapanoramiczny wyświetlacz ma proporcje 32:9 i pracuje w rozdzielczości Dual Quad High Definition (5120 x 1440). Oznacza to, że zapewnia taką przestrzeń roboczą, jak dwa monitory 27” postawione obok siebie. CRG9 pokrywa 95% palety barw DCI-P3, oferuje dostęp do technologii HDR 1000, AMD Radeon FreeSync2 HDR i Virtual Aim, a jego matryca odświeża się z częstotliwością 120 Hz. I podobnie jak model CRG5, od teraz dostępny jest w globalnej dystrybucji i można kupić go bezpośrednio od europejskich dostawców.

Na premierę Space Gaming Monitor przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. Samsung planuje wypuścić ten sprzęt do globalnej sprzedaży dopiero w czwartym kwartale tego roku.

Źródło: Samsung

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Nancy Travis

Nancy Travis

ur. 1961, kończy 58 lat

Jerry Bruckheimer

Jerry Bruckheimer

ur. 1943, kończy 76 lat

David James Elliott

David James Elliott

ur. 1960, kończy 59 lat

Cheryl Hines

Cheryl Hines

ur. 1965, kończy 54 lat

Michael Hirst

Michael Hirst

ur. 1952, kończy 67 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV