Philips Momentum - nowe monitory dla graczy konsolowych

W trakcie targów Gamescom 2019 przedstawiciele Philipsa ujawnili trzy nowe odbiorniki 4K z linii Momentum, które mają uprzyjemnić granie posiadaczom konsol najnowszej generacji.

W trakcie targów Gamescom 2019 przedstawiciele Philipsa ujawnili trzy nowe odbiorniki 4K z linii Momentum, które mają uprzyjemnić granie posiadaczom konsol najnowszej generacji.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski

Nie każdy nowy telewizor został zaprojektowany z myślą o obsłudze konsoli. Nawet modele za kilka tysięcy złotych mogą charakteryzować się tak wysokim input lagiem, że uniemożliwia płynną zabawę. Aby rozwiązać ten problem, inżynierowie Philipsa zaprojektowali gamingowy monitor z linii Momentum. A wkrótce do portfolio firmy trafią trzy nowe modele z tej serii. Podczas targów Gamescom 2019 Philips zaprezentował monitory dla graczy, które trafią do sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku.

Linia Momentum wzbogaci się aż o trzy nowe monitory 4K o wymiarach 55” 31,5” i 27”. Z myślą o najbardziej wymagającym odbiorcy powstał 55-calowy model 558M1RY z matrycą 120 Hz i obsługą technologii HDR 1000. Do zaprojektowania tego sprzętu zaproszono specjalistów z Bowers & Wilkins, którzy odpowiadają za system audio w 558M1RY . 31,5-calowy model 328M1R może pochwalić się matrycą 120 Hz i obsługą technologii HDR 600, z kolei najtańszy 27-calowy 278M1R został wyposażony w matrycę 60 Hz.

Nowe monitory Momentum pozwolą korzystać z podświetlenia scenicznego Ambiglow rozświetlającego ścianę za monitorem. Każdy z nich ma także wspierać technologię Adaptive-Sync, która synchronizuje pracę matrycy i karty graficznej urządzenia. Warto także zauważyć, że wszystkie nowe odbiorniki z linii Momentum mają charakteryzować się bardzo niskim input lagiem rzędu 4 ms. Dzięki 

Największą niewiadomą pozostaje dokładna data premiery oraz cena poszczególnych modeli. Te informacje Philips poda prawdopodobnie na początku przyszłego roku, tuż przed oficjalnym rynkowym debiutem nowych monitorów gamingowych.

Źródło: Philips

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV