Repertuar kin Nowość Program TV

 

Serial Roseanne skasowany! Powodem rasistowski wpis aktorki

Stacja ABC zdecydowała się zrezygnować z serialu Roseanne po głośnej krytyce rasistowskiego wpisu Roseanne Barr. Poznajcie szczegóły.

Zaskakujące wiadomości z ostatniej chwili – stacja ABC skasowała serial Roseanne, który jeszcze niedawno otrzymał zamówienie na 11. sezon. Włodarze stacji oświadczają, że decyzja została podjęta po tym, jak główna aktorka, Roseanne Barr, zamieściła w sieci obraźliwy rasistowski wpis dotyczący doradcy Baracka Obamy, Valerie Jarrett.

Wpis pojawił się na Twitterze dzisiejszego poranka. Pod dyskusją przeciwników Baracka Obamy, Barr obraźliwie odniosła się do Jarret, nazywając ją dzieckiem Bractwa Muzułmańskiego i małp z Planety małp. Wpis szybko zniknął z sieci, a aktorkę zalała fala krytyki. Barr przeprosiła, tłumacząc, że był to z jej strony jedynie niefortunny żart.

Roseanne rasistowski tweet
źródło: twitter.com

-
-

Nie trzeba było długo czekać na reakcję środowiska. Wanda Sykes, jedna z producentek serialu, oświadczyła, że nie powróci w 11. sezonie. Później głos w tej sprawie zabrała również aktorka z obsady i jednocześnie producent wykonawcza, Sara Gilbert, która przeprosiła za zaistniałą sytuację, tłumacząc, że wszystkim jest z tego powodu bardzo przykro. Jak czytamy w jej wpisach:

Ostatnie komentarze Roseanne o Valerie Jarett i nie tylko są odrażające i nie odzwierciedlają przekonań naszej obsady, ekipy i nikogo związanego z serialem. Mówiąc delikatnie, jestem rozczarowana jej działaniami. Jest to bardzo smutne i przykre dla nas wszystkich, bo stworzyliśmy serial, w który wierzymy, z którego jesteśmy dumni i który pokochali fani. Serial, który jest odseparowany od opinii czy słów pojedynczej osoby z obsady.

Reakcja ABC okazuje się jednak stanowcza i nieodwołalna. W specjalnym oświadczeniu, Channing Dungey z zarządu stacji powiedziała:

Wpis Roseanne na Twitterze jest obrzydliwy i niezgodny z naszymi wartościami. Zdecydowaliśmy się skasować jej serial.

Decyzja o kasacji serialu jest już chwalona w mediach społecznościowych, zarówno przez aktorów i aktorki, jak i przez twórców filmu. Do sytuacji odniósł się również Robert Iger, szef studia Disney, mówiąc, że była to jedyna słuszna decyzja. Przypomnijmy, że stacja ABC należy do Disneya, w związku z czym komentarz Igera również jest w tej sytuacji istotny.

Iger o kasacji Roseanne
źródło: twitter.com/RobertIger

10. sezon Roseanne wrócił na antenę po 20 latach przerwy i błyskawicznie stał się hitem, notując świetną oglądalność. W świetle tej sytuacji z ramówki ABC odpada jeden z najmocniejszych tytułów.

Będziemy informować o ewentualnym rozwoju sprawy.

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: ABC

 

Najlepsze z 24h

Aleksander Mazanek
-

Cyberpunk 2077 – twitterowy żart genderowy…

Tożsamość płciowa jest czymś, na co środowisko LGBTQ+ jest bardzo czułe. Tym razem przekonał się…

Paweł Krzystyniak
-

Stworzenia z World of Warcraft jak…

Pochodząca z Rosji artystka tworzy piękne rzeźby, które przedstawiają smoki, zwierzęta i potwory znane z…

Adam Siennica
-

Najlepsze seriale animowane Disneya. Jakie bajki…

Seriale animowane Disneya swego czasu były najpopularniejszymi tytułami na małym ekranie. Z perspektywy czasu widać,…

Adam Siennica
-

W końcu jest czaszka. Nowe zdjęcia…

Zdjęcia do 2. sezonu Punishera zakończyły się w ubiegłym tygodniu. Do sieci jednak trafiły kolejne…

Adam Siennica
Plotka
-

Kiedy zdjęcia do serialu Wiedźmin? Jest…

Portal Discussing Film twierdzi, że dowiedział się, kiedy rozpoczną się zdjęcia do serialu Wiedźmin Netflixa.

Paweł Krzystyniak
-

Na gameplay z Cyberpunk 2077 jeszcze…

Słowa jednego z deweloperów pracujących nad gra Cyberpunk 2077 nie pozostawiają wątpliwości. Na publiczną prezentację…

Co o tym sądzisz?