Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Serial Watchmen – Ozymandiasz będzie kolejnym Dr. Manhattanem? Nowa teoria

W tym roku zadebiutuje serialowa wersja Watchmen od HBO. Teraz w sieci pojawiła się nowa teoria na temat fabuły produkcji.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!
UWAGA! Ta treść to plotka, czyli może okazać się prawdą, ale nie musi.

Fabuła serialu Watchmen jest trzymana w tajemnicy. Wiadomo tylko tyle, że akcja produkcji dzieje się 30 lat po zakończeniu historii w komiksie i ma miejsce w Tulsie, w Oklahomie. Twórca projektu Damon Lindelof stwierdził, że wszystko to, co wydarzyło się w powieści graficznej będzie kanonem serialu, jednak sama produkcja poruszy nową historię i wprowadzi nowych bohaterów.

Jedyna postać, która pojawi się w produkcji i jest znana fanom serii to Ozymandiasz. Wcieli się w niego Jeremy Irons. Widzimy go w jednym z pierwszych teaserów serialu. Teraz portal Screen Rant ujawnił pewną teorię dotycząca fabuły serialu. W zapowiedzi można zauważyć, że Ozymandiasz stoi w budynku, który jest zapewne Gila Flats, laboratorium, w którym powstał Dr. Manhattan. Zdjęcia z planu produkcji, przedstawiające nagłówki gazet ukazują, że Ozymandiasz został oficjalnie uznany za zmarłego. Zatem Gila Flats, zamknięte po pożarze może być idealną, nową bazą dla tej postaci, z dala od tłumów.

Inny nagłówek mówi o tym, że w XXI wieku nadal trwa wyścig zbrojeń między USA i Rosją, a przedstawiciele tego drugiego kraju rozpoczęli podobne próby, które doprowadziły do postania Dr. Manhattana. Być może Rząd Stanów Zjednoczonych może współpracować z Ozymandiaszem, aby wyprzedzić Rosjan i stworzyć nowego Dr. Manhattana, który byłby bronią idealną. Dla przypomnienia pierwszy bohater o tym przydomku udał się w podróż w kosmos po tym, jak został wykorzystany przez Ozymandiasza w jego niecnym planie.

Jednak należy zaznaczyć, że nie każdy człowiek jest zdolny do takiej przemiany, jakiej dokonał Jon Osterman, czyli pierwszy Dr. Manhattan. Ten, po wyparowaniu w wypadku w laboratorium, mógł wykorzystać swoją wiedzę na temat fizyki jądrowej, aby odbudować swoje ciało. Dlatego do stworzenia nowego Dr. Manhattana potrzebna jest odpowiednia osoba. I taką wydaje się być Ozymandiasz znajdujący się na końcu swojej życiowej drogi i tak naprawdę nie mający nic do stracenia. Zatem być może to on zostanie kolejny herosem z mocą bomby atomowej. Lindelof zapewniał, że tym razem historia zostanie opowiedziana z perspektywy Ozymandiasza. Być może tym razem okaże się on protagonistą, jednak tego dowiemy się zapewne przy pierwszym pełnym zwiastunie serialu.

Co sądzicie o tej teorii? Dajcie znać w komentarzach.

-
-

Źródło: screenrant.com/zdjęcie główne: Warner Bros

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – poster zdradza…

Avengers: Koniec gry startuje z poważną promocją filmu. Do sieci trafił nowy plakat oraz kolejny…

Michalina Reda
-

Gra o tron – kto zginie…

Gra o tron powróci już w przyszłym miesiącu, a w sieci pojawiły się przewidywania mówiące…

Michał Kujawiński
-

Kanał YouTube z Blok Ekipą został…

Kanał SPInkafilmstudio został zamknięty w serwisie YouTube. Czy powodem było udostępnienie serialu Egzorcysta?

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów niczym Obcy…

Wygasło embargo na relacje z planu filmu Godzilla 2: Król potworów. Z różnych wywiadów poznajemy…

Michalina Reda
-

Nie z tego świata – koniec…

Nie z tego świata kończy swoją wieloletnią przygodę na antenie The CW. Właśnie ogłoszono, że…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.