Przeczytaj w weekend

SF pt. Skrzydła nocy Roberta Silverberga w Magu. Kapitalna okładka

Jeszcze w tym miesiącu ma się ukazać klasyczna science fiction Roberta Silverberga. Zobaczcie świetną grafiką okładkową do książki Skrzydła nocy.

Jeszcze w tym miesiącu ma się ukazać klasyczna science fiction Roberta Silverberga. Zobaczcie świetną grafiką okładkową do książki Skrzydła nocy.

Nightwings to tytuł noweli science fiction Robert Silverberg wydanej pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. Utwór przyniósł autorowi nagrodę Hugo, a także nominację do Nebuli - prestiżowych wyróżnień środowiskowych.

Tekst opowiada o świecie przyszłości, w którym ludzkość podzielona jest na kasty - każda zajmuje się specyficznym zadaniem, do którego ich organizmy zostały odpowiednio zmodyfikowane. Bohater należy do obserwatorów wypatrujących ewentualnej inwazji z kosmosu. Wraz z dwójką przyjaciół odwiedza starożytne miasto i natrafia na poszlaki wskazujące na możliwą interwencję obcej rasy.

Później Silverberg dopisał jeszcze dwie nowele i wydał książkę pod wspólnym tytułem wziętym od pierwszego utworu. Wydawnictwo Mag planuje wydać Skrzydła Nocy pod koniec maja w serii Artefakty, która prezentuje nieco starsze utwory science fiction, które oparły się próbie czasu. W jej ramach ukazały się już m.in. Hyperion Dana Simmonsa, Stand on Zanzibar Johna Brunnera czy Neuromancer. Count Zero. Mona Lisa Turbo Williama Gibsona.

Za oprawę graficzną serii odpowiada studio Dark Crayon. W mediach społecznościowych zaprezentowało grafikę okładkową oraz wizualizację okładki książki Silverberga:

Źródło: Mag & Dark Crayon / fot. Mag

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV