„Silver” – kontynuacja „Wyspy Skarbów”

"Silver. Powrót na Wyspę Skarbów" stanowi luźną kontynuację wątków ze słynnej powieści Roberta Louisa Stevensona.

"Silver. Powrót na Wyspę Skarbów" stanowi luźną kontynuację wątków ze słynnej powieści Roberta Louisa Stevensona.

Treasure Island jest powieścią przygodową z końca XIX wieku autorstwa szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona. Jej fabuła koncentruje się na losach piratów, poszukujących ukrytego skarbu. Książka uzyskała ogromną popularność, stała się kanwą dla filmów i seriali, a także inspiracją dla innych pisarzy.

Andrew Motion, angielski pisarz i poeta, po ponad wieku od ukazania się powieści Stevensona, napisał jej luźną kontynuację utrzymaną w realiach młodzieżowych. W książce Silver: Return to Treasure Island bohaterami uczynił dzieci głównych postaci z "Wyspy Skarbów", które także wyruszają na poszukiwania.

Powieść Motiona ukaże się nakładem wydawnictwa Sine Qua Non 12 sierpnia. Będzie kosztować 34,90 i liczyć 376 stron.

Źródło: SQN
Źródło: SQN

Kontynuacja kultowej powieści Roberta Louisa Stevensona!
Czas na nową wspaniałą przygodę. Porzucony skarb kapitana Flinta znów czeka na odkrycie!
Dzięki tej książce razem z dwójką nastolatków – Jimem, synem Jima Hawkinsa, i Natty, córką niesławnego Długiego Johna Silvera – wyruszysz w niezapomnianą podróż na legendarną Wyspę Skarbów. Odwiedzisz bajeczne miejsca, wiatr zmierzwi Ci włosy, a morska woda schłodzi w upalny dzień. Staniesz też oko w oko z groźnymi piratami, a na każdym kroku będą czekać nowe kłopoty. No ale nikt nie mówił, że będzie łatwo… Nie obawiaj się jednak – dla Jima i Natty nie ma rzeczy niemożliwych. Liczy się przygoda!
Zachwycająca kontynuacja „Wyspy Skarbów” – jednej z największych historii przygodowych wszech czasów. Wspaniała opowieść o miłości, odwadze i oddaniu.

Źródło: Sine Qua Non

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV