Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Small Fry: Nowa biografia Steve’a Jobsa pokazuje rysy na obliczu milardera

Wydawałoby się, że o Stevie Jobsie, dzięki filmom i biografiom, wiemy już w zasadzie wszystko. A jednak wspomnienia odrzuconej córki rzucają nowe światło na osobowość twórcy Apple.

Lisa Brennan-Jobs jest jednym z czterech dzieci Sreve’a Jobsa. To, co ją wyróżnia, to fakt, że słynny biznesmen i wizjoner nigdy się nią nie chwalił i zwykle wspominał o trójce pozostałych dzieci. Teraz odrzucona córka postanowiła napisać książkę i przedstawić inne, nie tak pochlebne spojrzenie na swojego słynnego ojca.

Książka Small Fry ukaże się w oryginale dopiero na początku września, ale już teraz stało się o niej głośno – a to za sprawą opublikowanych fragmentów, które przedstawiają współzałożyciela Apple w innym świetle. Wyłania się z nich obraz bezwzględnego człowieka, który nie chce uznać własnego dziecka i zmierzyć się tego konsekwencjami.

Small Fry - okładka
Źródło: Amazon

Według książki Brennan-Jobs jej ojciec przez lata nie chciał jej uznać i płacić alimentów. Natomiast kiedy został do tego zmuszony nakazem sądowym, potrafił na różne sposoby obrzydzać i utrudniać jej życie.

To nie moje dziecko – powtarzał wszystkim, ale i tak przyjechał, żeby mnie zobaczyć – wspomina Lisa.

Matka i córka, pozbawione wsparcia Jobsa, przez lata ledwo wiązały koniec z końcem i tułały się po ośrodkach dla samotnych matek. Sprawa o uznanie dziecka trafiła do sądu w 1980 roku, dwa lata po narodzinach Lisy. Sąd, po przeprowadzeniu badań DNA, potwierdził ojcostwo Jobsa i zasądził alimenty w wysokości alimenty w wysokości 385 dolarów miesięcznie (później kwota wzrosła do 500 $).

Zbiegło się to wejściem Apple na rynek (4 dni po decyzji sądu) i błyskawicznym wzbogaceniem się Jobsa. Biznesmen jednak zapowiedział, że Lisa nie będzie z tego miała żadnych korzyści. Według autorki Small Fry w późniejszych latach związek między córką i ojcem był burzliwy, pełen niestosownych sytuacji, a nawet wręcz chamskich zachowań ze strony Jobsa, także o podtekście seksualnym (choć nie ma mowy o napastowaniu Lisy).

Pozostała część rodziny Jobsa wydała oświadczenie, w którym pisze, że Lisa jest częścią rodziny, ale książka przedstawia obraz człowieka, którego nie znali.

Źródło: wp.pl / fot. materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Aquaman ją kocha, jej uroda dzieli.…

Chcemy Wam przedstawić galerię zdjęć gwiazdy filmu Aquaman, Amber Heard.

Michalina Reda
-

Spider-Man: Daleko od domu – zwiastun…

Spider-Man: Daleko od domu to wchodząca w skład MCU kontynuacja ostatniego filmu o Pajączku. Zadebiutował…

Piotr Piskozub
-

Sztuka wojny: Marvel vs. DC. Oto…

W sieci pojawiła się galeria fanartów przedstawiających rozmaite pojedynki Marvel vs. DC.

Piotr Piskozub
-

Marvel czy DC? Poznaj najlepiej sprzedające…

Wiemy już, które komiksy w 2018 roku sprzedawały się w USA najlepiej - Marvel i…

Piotr Piskozub
Plotka
-

MCU – po Endgame czas na…

W sieci pojawiły się spekulacje, według których Marvel Studios rozwija wchodzący w skład MCU projekt…

Michalina Reda
-

Spider-Man: Daleko od domu – oto…

Spider-Man: Daleko od domu to oczekiwany film MCU. Po dzisiejszym zwiastunie, do sieci trafił również…

Co o tym sądzisz?