Repertuar kin Nowość Program TV

Small Fry: Nowa biografia Steve’a Jobsa pokazuje rysy na obliczu milardera

Wydawałoby się, że o Stevie Jobsie, dzięki filmom i biografiom, wiemy już w zasadzie wszystko. A jednak wspomnienia odrzuconej córki rzucają nowe światło na osobowość twórcy Apple.

Lisa Brennan-Jobs jest jednym z czterech dzieci Sreve’a Jobsa. To, co ją wyróżnia, to fakt, że słynny biznesmen i wizjoner nigdy się nią nie chwalił i zwykle wspominał o trójce pozostałych dzieci. Teraz odrzucona córka postanowiła napisać książkę i przedstawić inne, nie tak pochlebne spojrzenie na swojego słynnego ojca.

Książka Small Fry ukaże się w oryginale dopiero na początku września, ale już teraz stało się o niej głośno – a to za sprawą opublikowanych fragmentów, które przedstawiają współzałożyciela Apple w innym świetle. Wyłania się z nich obraz bezwzględnego człowieka, który nie chce uznać własnego dziecka i zmierzyć się tego konsekwencjami.

Small Fry - okładka
Źródło: Amazon

Według książki Brennan-Jobs jej ojciec przez lata nie chciał jej uznać i płacić alimentów. Natomiast kiedy został do tego zmuszony nakazem sądowym, potrafił na różne sposoby obrzydzać i utrudniać jej życie.

To nie moje dziecko – powtarzał wszystkim, ale i tak przyjechał, żeby mnie zobaczyć – wspomina Lisa.

Matka i córka, pozbawione wsparcia Jobsa, przez lata ledwo wiązały koniec z końcem i tułały się po ośrodkach dla samotnych matek. Sprawa o uznanie dziecka trafiła do sądu w 1980 roku, dwa lata po narodzinach Lisy. Sąd, po przeprowadzeniu badań DNA, potwierdził ojcostwo Jobsa i zasądził alimenty w wysokości alimenty w wysokości 385 dolarów miesięcznie (później kwota wzrosła do 500 $).

Zbiegło się to wejściem Apple na rynek (4 dni po decyzji sądu) i błyskawicznym wzbogaceniem się Jobsa. Biznesmen jednak zapowiedział, że Lisa nie będzie z tego miała żadnych korzyści. Według autorki Small Fry w późniejszych latach związek między córką i ojcem był burzliwy, pełen niestosownych sytuacji, a nawet wręcz chamskich zachowań ze strony Jobsa, także o podtekście seksualnym (choć nie ma mowy o napastowaniu Lisy).

Pozostała część rodziny Jobsa wydała oświadczenie, w którym pisze, że Lisa jest częścią rodziny, ale książka przedstawia obraz człowieka, którego nie znali.

Źródło: wp.pl / fot. materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
breaking
-

Joaquin Phoenix jako Joker! Zobacz aktora…

Joaquin Phoenix gra Jokera i wiemy już, jak będzie wyglądał w pełnej charakteryzacji. Zobaczcie oficjalne…

Michalina Reda
-

Daredevil – pierwsze zdjęcia z 3.…

Po teaserach i plakatach przyszedł czas na pierwsze zdjęcia z 3. sezonu serialu Daredevil. Zobaczcie…

Norbert Zaskórski
-

Dlaczego Złoty Klakier 2018 został odwołany?…

Złoty Klakier 2018 to nagroda przyznawana co roku na festiwalu filmowym w Gdyni dla najdłużej…

naEKRANIE
-

44 zwiastuny do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

The Eternals – znamy reżyserkę nowego…

The Eternals to nowy komiksowy film Marvela. Właśnie potwierdzono, kto zasiądzie na krześle reżysera.

Dawid Muszyński
-

Wiedźmin – Polka może zagrać w…

Wiedźmin to serial Netflixa, który wzbudza wielkie emocje w naszym kraju. Udało nam się ustalić…

Co o tym sądzisz?