Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542054529.9199&rtu=-1

 

Small Fry: Nowa biografia Steve’a Jobsa pokazuje rysy na obliczu milardera

Wydawałoby się, że o Stevie Jobsie, dzięki filmom i biografiom, wiemy już w zasadzie wszystko. A jednak wspomnienia odrzuconej córki rzucają nowe światło na osobowość twórcy Apple.

Lisa Brennan-Jobs jest jednym z czterech dzieci Sreve’a Jobsa. To, co ją wyróżnia, to fakt, że słynny biznesmen i wizjoner nigdy się nią nie chwalił i zwykle wspominał o trójce pozostałych dzieci. Teraz odrzucona córka postanowiła napisać książkę i przedstawić inne, nie tak pochlebne spojrzenie na swojego słynnego ojca.

Książka Small Fry ukaże się w oryginale dopiero na początku września, ale już teraz stało się o niej głośno – a to za sprawą opublikowanych fragmentów, które przedstawiają współzałożyciela Apple w innym świetle. Wyłania się z nich obraz bezwzględnego człowieka, który nie chce uznać własnego dziecka i zmierzyć się tego konsekwencjami.

Small Fry - okładka
Źródło: Amazon

Według książki Brennan-Jobs jej ojciec przez lata nie chciał jej uznać i płacić alimentów. Natomiast kiedy został do tego zmuszony nakazem sądowym, potrafił na różne sposoby obrzydzać i utrudniać jej życie.

To nie moje dziecko – powtarzał wszystkim, ale i tak przyjechał, żeby mnie zobaczyć – wspomina Lisa.

Matka i córka, pozbawione wsparcia Jobsa, przez lata ledwo wiązały koniec z końcem i tułały się po ośrodkach dla samotnych matek. Sprawa o uznanie dziecka trafiła do sądu w 1980 roku, dwa lata po narodzinach Lisy. Sąd, po przeprowadzeniu badań DNA, potwierdził ojcostwo Jobsa i zasądził alimenty w wysokości alimenty w wysokości 385 dolarów miesięcznie (później kwota wzrosła do 500 $).

Zbiegło się to wejściem Apple na rynek (4 dni po decyzji sądu) i błyskawicznym wzbogaceniem się Jobsa. Biznesmen jednak zapowiedział, że Lisa nie będzie z tego miała żadnych korzyści. Według autorki Small Fry w późniejszych latach związek między córką i ojcem był burzliwy, pełen niestosownych sytuacji, a nawet wręcz chamskich zachowań ze strony Jobsa, także o podtekście seksualnym (choć nie ma mowy o napastowaniu Lisy).

Pozostała część rodziny Jobsa wydała oświadczenie, w którym pisze, że Lisa jest częścią rodziny, ale książka przedstawia obraz człowieka, którego nie znali.

Źródło: wp.pl / fot. materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Avengers: Wojna bez granic – jak…

Film Avengers: Wojna bez granic zszedł z ekranów kin już dawno temu, jednak w oczekiwaniu…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

W 6. odcinku 9. sezonu The Walking Dead jest budowane coś, co twórcy nazywają nowym…

Ocena recenzenta:
8
Michał Kujawiński
breaking
-

Stan Lee nie żyje. Legendarny twórca…

Bardzo smutna wiadomość obiegła internet i cały komiksowy świat. Legendarny twórca Stan Lee odszedł w…

Michalina Reda
-

Fantastyczne zwierzęta 2 – nowe plakaty…

Fantastyczne zwierzęta 2 wejdą na ekrany kin już w przyszły piątek. W ramach promocji w…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – świeżość i…

The Walking Dead: sezon 9, odcinek 6 - to sporo zmian w serialu z uwagi…

Adam Siennica
-

Kościół Szatana o aferze z Chilling…

Informowaliśmy, że Świątynia Satanistyczna pozwała Netflixa za łamanie praw autorskich w serialu Chilling Adventures of…

Co o tym sądzisz?