Small Fry: Nowa biografia Steve’a Jobsa pokazuje rysy na obliczu milardera

Wydawałoby się, że o Stevie Jobsie, dzięki filmom i biografiom, wiemy już w zasadzie wszystko. A jednak wspomnienia odrzuconej córki rzucają nowe światło na osobowość twórcy Apple.

Wydawałoby się, że o Stevie Jobsie, dzięki filmom i biografiom, wiemy już w zasadzie wszystko. A jednak wspomnienia odrzuconej córki rzucają nowe światło na osobowość twórcy Apple.

Lisa Brennan-Jobs jest jednym z czterech dzieci Steve Jobs. To, co ją wyróżnia, to fakt, że słynny biznesmen i wizjoner nigdy się nią nie chwalił i zwykle wspominał o trójce pozostałych dzieci. Teraz odrzucona córka postanowiła napisać książkę i przedstawić inne, nie tak pochlebne spojrzenie na swojego słynnego ojca.

Książka Small Fry ukaże się w oryginale dopiero na początku września, ale już teraz stało się o niej głośno - a to za sprawą opublikowanych fragmentów, które przedstawiają współzałożyciela Apple w innym świetle. Wyłania się z nich obraz bezwzględnego człowieka, który nie chce uznać własnego dziecka i zmierzyć się tego konsekwencjami.

Small Fry - okładka
Źródło: Amazon

Według książki Brennan-Jobs jej ojciec przez lata nie chciał jej uznać i płacić alimentów. Natomiast kiedy został do tego zmuszony nakazem sądowym, potrafił na różne sposoby obrzydzać i utrudniać jej życie.

To nie moje dziecko – powtarzał wszystkim, ale i tak przyjechał, żeby mnie zobaczyć – wspomina Lisa.

Matka i córka, pozbawione wsparcia Jobsa, przez lata ledwo wiązały koniec z końcem i tułały się po ośrodkach dla samotnych matek. Sprawa o uznanie dziecka trafiła do sądu w 1980 roku, dwa lata po narodzinach Lisy. Sąd, po przeprowadzeniu badań DNA, potwierdził ojcostwo Jobsa i zasądził alimenty w wysokości alimenty w wysokości 385 dolarów miesięcznie (później kwota wzrosła do 500 $).

Zbiegło się to wejściem Apple na rynek (4 dni po decyzji sądu) i błyskawicznym wzbogaceniem się Jobsa. Biznesmen jednak zapowiedział, że Lisa nie będzie z tego miała żadnych korzyści. Według autorki Small Fry w późniejszych latach związek między córką i ojcem był burzliwy, pełen niestosownych sytuacji, a nawet wręcz chamskich zachowań ze strony Jobsa, także o podtekście seksualnym (choć nie ma mowy o napastowaniu Lisy).

Pozostała część rodziny Jobsa wydała oświadczenie, w którym pisze, że Lisa jest częścią rodziny, ale książka przedstawia obraz człowieka, którego nie znali.

Źródło: wp.pl / fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV