Snapchat pracuje nad własną platformą gamingową

Na rynku mediów społecznościowych wkrótce może pojawić się nowy twór. Podobno Snapchat interesuje się odpaleniem własnego serwisu z grami wideo. UIsługa ma być konkurencją dla podobnego projektu od Facebooka.

Na rynku mediów społecznościowych wkrótce może pojawić się nowy twór. Podobno Snapchat interesuje się odpaleniem własnego serwisu z grami wideo. UIsługa ma być konkurencją dla podobnego projektu od Facebooka.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  gry 

Gry komputerowe to biznes, na którym można nieźle zarobić. Jak poinformowali dziennikarze serwisu Cheddar, już w przyszłym miesiącu w tej branży może pojawić się nowy gracz - Snap. Firma planuje uruchomić usługę gamingową, w której znajdziemy produkcje zaprojektowane przez zewnętrznych twórców specjalnie z myślą o Snapchacie.

Plotki o serwisie znanym pod nazwą roboczą Projec Cognac pojawiły się już w zeszłym roku, ale dotychczas korporacja nie zdradziła, czego mamy się po nim spodziewać. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że firma przybliży nam działanie usługi już 4 kwietnia. W przyszłym miesiącu w Los Angeles odbędzie się bowiem pierwsza snapchatowa konferencji dla deweloperów. Spotkanie będzie doskonałą okazją, aby zaprezentować opinii publicznej nową drogę rozwoju, którą wkrótce podąży korporacja.

Wśród osób zaproszonych na to wydarzenie znaleźli się m.in. dziennikarze serwisu Cheddar. Jak poinformowali, impreza ma odbyć się pod hasłem "Less talk. More play.", co dobitnie pokazuje, czego możemy się po niej spodziewać. Warto zauważyć, że wejście Snapa do branży gamingowej jest ruchem naturalnym. W końcu jednym z największych udziałowców korporacji jest firma Tencent, wydawca takich gier jak Ring of Elysium, Arena of Valor czy PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Snapchat nie jest jedyną firmą z branży internetowej, która planuje uruchomić własny serwis gamingowy. Nad podobnymi usługami pracują również Facebook oraz Google. Najbliższe miesiące pokażą, czy na rynku jest miejsce dla tych nowych, innowacyjnych podmiotów.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Snapchat

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV