Sony stworzyło atrakcję VR z okazji premiery filmu Jumanji: Następny poziom

Sony Pictures we współpracy z The Void opracowało doświadczenie VR, które ma wypromować Jumanji: Następny poziom. Uczestnicy zabawy będą mogli wejść do wirtualnej dżungli.

Sony Pictures we współpracy z The Void opracowało doświadczenie VR, które ma wypromować Jumanji: Następny poziom. Uczestnicy zabawy będą mogli wejść do wirtualnej dżungli.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski

Być może technologia VR nie podbiła rynku klasycznych gier komputerowych, ale w świecie kina postrzegana jest jako doskonałe narzędzie marketingowe. Wkrótce sięgną po nią ludzie z Sony Pictures, którzy we współpracy z firmą The Void opracowali doświadczenie przenoszące miłośników filmów przygodowych do świata z Jumanji: Następny poziom.

Jumanji: Reverse the Curse nie będzie po prostu kolejną grą w VR, to wirtualny park rozrywki, który wyniesie zabawę na – nomen omen – wyższy poziom. Gracze wejdą do rzeczywistości, która łączy świat wirtualny i fizyczny. Na ich drodze staną namacalne przeszkody, a pole gry będzie wyposażone w liczne czujniki pobudzające zmysły dotyku i zapachu. Wszystkie obrazy będą zaś wyświetlały się za pośrednictwem gogli VR.

Doświadczenie opracowano z myślą o tym, aby było rozgrywane w czteroosobowych zespołach, a każdy z uczestników wcieli się w rolę jednego z uczniów. Zadanie graczy będzie proste – mają odzyskać Berło Se'payu, w którym inkrustowano Czerwony Klejnon Jumanji, a następnie odnieść je do świątyni. Na swojej drodze napotkają oczywiście najróżniejsze przeszkody terenowe oraz dzikie zwierzęta, które spróbują utrudnić im wykonanie zadania.

Firma The Void zarządza 16 centrami rozrywki VR, a w najbliższych miesiącach planuje otwarcie kolejnych 14 placówek. Niestety, na razie nie ma planów, aby otworzyć choć jedną w Polsce, ale The Void ma w planach ekspansję na rynek europejski. Firma otworzy nowe placówki m.in. w Danii, Francji, Niemczech, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. Jumanji: Reverse the Curse wystartuje 13 grudnia w wybranych placówkach The Void.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Sony

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV